Nuo 2023 m. lapkričio 1 d. fiziniai ir juridiniai asmenys turi galimybę pateikti prašymus dėl policijos išduodamų licencijų, leidimų ginklams, apsaugos darbuotojų pažymėjimų, kitų dokumentų susijusių su ginklais, pirotechnikos priemonėmis, sprogmenimis, asmens ir turto sauga ne tik elektroninėmis priemonėmis, bet ir fiziniu būdu, bet kuriame iš Lietuvos savivaldybės centre esančių policijos komisariatų. 

Prašymus savivaldybių centruose esančiuose komisariatuose darbo dienomis priims policijos komisariatų administratorės. Asmenims, kurie atvyks, bus pateiktos dalinai užpildytos popierinės prašymų formos (šablonai), kuriose asmenys turės pažymėti tik savo aktualius duomenis. Tuo pačiu bus nutrauktas tiesioginis interesantų aptarnavimas policijos licencijavimo padaliniuose. Norint gauti išankstines konsultacijas apie policijos teikiamas licencijuojamas paslaugas reikės kreiptis bendruoju policijos informacijos telefonu 8-700 60 000, kur konsultantai suteiks informaciją, o esant itin specifiniams klausimams, tiesiogiai sujungs su licencijavimo padalinio pareigūnais.

Vis dėl to pagrindinis prašymų policijai teikimo būdas ir toliau lieka elektroninis. Tiek gyventojai, tiek įmonės visus prašymus dėl licencijų, leidimų ginklams, pirotechnikos priemonėms, sprogmenims ir asmens ir turto saugos veiklai išdavimo ir kitas reikalingas dokumentų formas jau nuo 2013 m. gali teikti elektroniniu būdu, per policijos elektroninių paslaugų portalą www.epolicija.lt

Gyventojai ir įmonės elektroninius prašymus gali pateikti tiesiog iš namų, darbo vietų ar viešųjų interneto prieigos taškų bet kuriuo jiems patogiu laiku. Tokiu būdu prašymus pateikusiems asmenims sistema automatiniu būdu teikia asmenims informaciją apie paslaugos vykdymą, procesus, reikalavimus, terminus, priimtus sprendimus. Gyventojai svetainėje turi galimybę peržiūrėti informaciją apie policijos asmeniui išduotas licencijas, leidimus ir kitus dokumentus. 

Policijos naudojama policijos elektroninių paslaugų sistema sudarė sąlygas atsisakyti popierinių leidimų. Nuo 2023 m. balandžio 1 d. policija asmenims išduoda elektroninius leidimus. Elektroninis leidimas - tai įrašas policijos informacinėje sistemoje. Asmenys, kuriems reikalingas popierinis leidimas, gali atsispausdinti išrašą iš savo paskyros Policijos elektroninių paslaugų sistemoje. 

Vis daugiau gyventojų ir įmonių naudojasi policijos elektroninių paslaugų sistema ir prašymus teikia elektroniniu būdu. Jeigu 2021 gyventojų pateiktų elektroninių prašymų dėl licencijų, leidimų, kitų dokumentų susijusių su ginklais, sprogmenimis, pirotechnikos priemonėmis dalis sudarė 44 proc., tai 2022 metais – jau 62 proc. Per 9 šių metų mėnesius iš gyventojų pateiktų prašymų dėl licencijų, leidimų, kitų dokumentų susijusių su ginklais, sprogmenimis, pirotechnikos priemonėmis dalis sudaro 63 proc. 

Lietuvos policijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: