Minint Molotovo–Ribentropo pakto 82-ąsias ir Baltijos kelio 32-ąsias metines, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikina Baltijos kelio metinių proga.

Pasak Vyriausybės vadovės, rugpjūčio 23-ioji yra juoda diena visos Europos istorijoje, kai du diktatoriai dalijosi įtaką ir slapti jų susitarimai lėmė skausmą, netektis, laisvės praradimą milijonams žmonių. Tai buvo galios principo triumfas prieš tautų apsisprendimo laisvę, žmogaus teises ir teisingumą tarptautinėje politikoje. Neretai ir šiandien teigiama, kad turime susitaikyti su tuo, jog galingiausios valstybės turi išskirtines teises ir tvarkosi, kaip nori, o mes tą turime „realistiškai“ priimti.

„Tačiau mes aiškiai pasakėme, kad norime gyventi kitokiame pasaulyje, kuriame paisoma įstatymų viršenybės ir žmogaus teisių, kur teisingumas ir pagarba santykiuose svarbiau nei karinė ar ekonominė galia.  Džiaugiuosi, kad šiandien tarptautinėje arenoje principingas Lietuvos balsas vis labiau girdimas ir gerbiamas. Už tvirtą poziciją tenka ištverti vis naujus iššūkius, tačiau tik taip galime puoselėti alternatyvą diktatoriams, kurie dalijasi pasaulį kaip pyragą“, – sako I. Šimonytė.

Anot premjerės, rugpjūčio 23-ioji kartu yra ir unikalaus Baltijos kelio diena. Tai buvo įspūdingas laisvės troškimo ir solidarumo proveržis, kuris pakeitė pasaulį. Ministrės Pirmininkė įsitikinusi, kad Baltijos kelio bendrystė, nepaisant visų išbandymų, nėra pranykusi. Tai akivaizdžiai pajutome per nelegalių migrantų krizę, kai Estija ir Latvija vienos pirmųjų patvirtino, kad nebūsime palikti vienui vieni.

„Minėdami Juodojo kaspino dieną, semkimės jėgų iš laisvės kovų istorijos ir kartu dar kartą aiškiai pasakykime, kad solidari kova už žmogaus teises bei pasaulį be diktatūrų neturi alternatyvos“, – ragina I. Šimonytė.

lrv.lt 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: