Praėjusią savaitę policijos pareigūnai, šalies keliuose vykdydami tikslinę prevencinę priemonę, patikrino daugiau nei 40 650 asmenų, vairavusių motorines transporto priemones, blaivumą. Išaiškinta 130 neblaivių vairuotojų.

Gruodžio 11–17 d., Lietuvos keliuose policijos pareigūnai vykdė tikslinę prevencinę priemonę – transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimus (angl. Operation Alcohol & Drugs). Šią priemonę inicijavo Europos kelių policijos tinklas ROADPOL (angl. European Roads Policing Network) ir ją vykdė daugelio Europos šalių kelių policijos pajėgos.

Mūsų šalyje buvo patikrintasdaugiau nei 40 650 asmenų, vairavusių motorines transporto priemones, blaivumas. Išaiškinta 130 neblaivių vairuotojų, 29 iš jų (22 proc.) nustatytas daugiau negu 1,51 promilės, dėl to pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Daugiausia neblaivių vairuotojų išaiškinta Kauno(38) ir Klaipėdos (23) apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų prižiūrimose teritorijose.

Policijos pareigūnams kilus įtarimų dėl apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, patikrinti 7vairuotojai. Pirminiais duomenimis, nė vienas iš įtarimų nepasitvirtino. Išaiškintos 4 nusikalstamos veikos – narkotinių medžiagų turėjimas, taip pat sulaikyti asmenys, įtariami plėšimu.

Dėmesys skirtas ir dviratėmis transporto priemonėmis važiavusiems asmenims. Iš 212 patikrintų dviračių vairuotojų 13 buvo neblaivūs. Išaiškinti ir 2 neblaivūs asmenys, važiavę elektriniais paspirtukais (patikrinta 12).

Per savaitę, gruodžio 11–17 d., policijos pareigūnai išaiškino daugiau nei 4 440Kelių eismo taisyklių pažeidimų. Tarp pažeidimų 405 atvejai, kai vairuotojai vairuodami naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, 197 asmenys, iš jų 32 keleiviai, važiuodami transporto priemone, nebuvo užsisegę saugos diržų, 92 asmenys vairavo transporto priemones, nors teisės tam neturi. Taip pat nustatytas ir 21 asmuo, kuriam teisė vairuoti atimta, už pavojingą ir (ar) chuliganišką vairavimą teisės aktų nustatyta tvarka atsakys 43 vairuotojai.

Pažeidimų fiksavimo sistemomis užfiksuota 4 615 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejų, 21 proc. iš jų užfiksavo policijos naudojami mobilieji greičio matavimo prietaisai „PoliScan FM1“.

Policijos pareigūnai prašo visų kelyje elgtis atsakingai, laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų, kad mūsų kelionės būtų saugios ir išvengtume ne tik nemalonumų, bet ir skaudžių padarinių.

Lietuvos policijos inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: