Sveikinimo kalboje šalies vadovas pabrėžė, kad nuolat skubančiame pasaulyje senjorai mums pirmiausia yra stabilumo garantas. Savo pavyzdžiu jie liudija įsiklausymo, tradicijų puoselėjimo ir bendrystės svarbą bei saugo tai, kas jungia skirtingas žmonių kartas, padeda nepaklysti vertybių žemėlapyje.

„Labai svarbus mūsų senjorų gebėjimas atsiverti naujovėms bei nuolat tobulėti, todėl džiaugiuosi matydamas, kaip siekti šio tikslo Lietuvos senjorams padeda trečiojo amžiaus universitetai ir kitos organizacijos, vienijančios vyresnio amžiaus žmones. Žinau, kad nemažai pastangų skiriama ir skaitmeninėms technologijoms įvaldyti, kurios sudaro didelę mūsų šiandieninės tikrovės dalį“, – akcentavo šalies vadovas susirinkusiems Prezidento rūmų kolonų salėje.

Pasak valstybės vadovo, kuo daugiau mūsų senjorų mokės savarankiškai naudotis skaitmeninėmis technologijomis, tuo didesnės bus jų galimybės išlikti aktyviems, palaikyti ryšius su artimais žmonėmis, spręsti įvairius kasdienybėje iškylančius klausimus.

“Nepaprastai svarbu, kad kiekvienas mūsų šalies pilietis įgytų skaitmeninio raštingumo pagrindus, aktyviai ir saugiai naudotųsi elektroninėmis paslaugomis. Be to sunkiau sukurti tvirtą pamatą teisingesnei, saugesnei, pažangesnei, žalesnei ateities Lietuvai”, -pabrėžė Prezidentas.

Lietuvos senjorai demonstruoja norą mokytis ir lavinti skaitmeninius įgūdžius: skaito naujienas internete, turi paskyras socialiniuose tinkluose. Tačiau savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius „gerais“ arba „labai gerais“ įvardina 48 proc. 60–69 metų amžiaus asmenų ir vos 26 proc. asmenų nuo 70 metų amžiaus. Todėl, pasak Prezidento, skaitmeninė ir socialinė atskirtis tarp vyresnio amžiaus Lietuvos žmonių išlieka didelė problema.

“Privalome užtikrinti, kad net ir šiame karštligiškai skubančiame pasaulyje nė vienas nebūtų pamirštas. Tai turi būti visų valstybės institucijų prioritetas ir svarbus politinio lauko diskusijų objektas”, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas padėkojo Ryšių reguliavimo tarnybai už lyderystę prieš metus pradėti projektą, kurio metu aplankyta beveik 20 skirtingų Lietuvos miestų bei pasiekta 1,5 tūkstančio senjorų. Taip pat padėkojo visiems verslo ir viešojo sektoriaus atstovams, kurie prisijungė prie projekto.

„Ilgainiui ši prasminga iniciatyva turi tapti visos Lietuvos projektu. Linkiu, kad ji ir toliau skatintų vyresnio amžiaus žmones drąsiai nerti į jiems mažiau pažįstamą, tačiau įdomų ir neabejotinai naudingą skaitmeninį vandenyną. Suvieniję jėgas, tikiu, galime pasiekti, kad nė vienas mūsų visuomenės narys nebūtų pamirštas!“, – sakė šalies vadovas.

Ryšių reguliavimo tarnybos projektu siekiama didinti senjorų pasitikėjimą skaitmeniniais produktais ir paslaugomis internete, ugdyti gebėjimą atpažinti dezinformaciją ir bandymus sukčiauti, išmokyti apsiginti nuo kibernetinių išpuolių ir išvengti sukčiavimo atvejų internete. Tai padaryti planuojama lankantis Trečiojo amžiaus universitetų padaliniuose visoje Lietuvoje.

Prezidento komunikacijos grupė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: