Šiandien Seimo valdybos posėdyje pristatytas Seimo kanceliarijos išteklių taupymo priemonių plano projektas.

Išteklių taupymo priemonių plane, kurį pristatė Seimo kancleris Modestas Gelbūda, numatytos išlaidų elektros energijai, šilumos energijai mažinimo ir kitos taupymo priemonės, jų įgyvendinimo terminai ir laukiami rezultatai. Pasak Seimo kanclerio, įgyvendinus siūlomas priemones būtų galima sutaupyti iki 70 tūkst. eurų išlaidų per metus.

Pagal higienos normas iki didžiausių leidžiamųjų ribų šiltuoju metų laiku planuojama padidinti (iki 26 °C), o šaltuoju – sumažinti (iki 19 °C) temperatūrą bendrojo naudojimo patalpose, kurios vėsinamos ar šildomos centralizuotai. Taip pat ketinama trumpinti vėdinimų kamerų, naudojamų patalpoms vėsinti ar šildyti, veikimo laiką.

Planuojamomis priemonėmis siekiama nuosekliai pakeisti šviestuvus į sunaudojančius mažiau elektros energijos ir įrengti judesio daviklius bendrojo naudojimo patalpose. Šiuo metu bendrojo naudojimo patalpose ir salėse jau yra sutrumpintas centralizuotai valdomo apšvietimo laikas ir sumažintas veikiančių šviestuvų skaičius.

Seimo III ir IV rūmuose numatoma metams sustabdyti po vieną liftą.

Iki šio šildymo sezono pradžios ketinama pabaigti šilumos punktų Seimo viešbutyje renovaciją, sumažinti visoms patalpoms šildyti naudojamo karšto (termofikacinio) vandens temperatūrą.

Jau rugsėjo pradžioje iki mažiausios leidžiamosios ribos (50 °C) yra sumažinta karšto vandens temperatūra.

Seimo kanceliarija per metus tikisi 10−15 proc. sumažinti išlaidas elektros energijai, 5−10 proc. išlaidas šilumos energijai.

Tarp kitų taupymo priemonių, kuriomis tikimasi sumažinti išlaidas apie 15−20 tūkst. eurų per metus, – atsisakyti dalies (iki 9 vnt.) seniausių ir dažniausiai remontuojamų automobilių ir taikyti ekonomiško vairavimo principus naudojantis tarnybiniu transportu.

Siekiant taupyti išlaidas šiuo metu atsisakyta paviršių dezinfekcijos paslaugų, Seimo nariams ir Seimo kanceliarijos darbuotojams parengta išteklių taupymo atmintinė.

Seimo kancleris M. Gelbūda posėdyje pažymėjo, kad ir toliau bus ieškoma papildomų priemonių taupyti.

Seimo kanceliarija iki kitų metų kovo 31 d. numato atlikti energijos vartojimo auditą. Tokiu būdu būtų nustatomos ir įvertinamos energijos išteklių ir energijos sąnaudos pastatuose, transporto priemonėse, įrenginiuose ir būtų parenkamos ir ekonomiškai pagrindžiamos energijos išteklių ir  energijos taupymo priemonės.

 

Seimo Spaudos biuro inf.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: