„Laba diena, esame iš tokios ir tokios įmonės, norėtume jums pasiūlyti...“, - rašo Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas (LVOA) ir teigia, kad tokių pokalbių kiekvienas mūsų galime prisiminti dešimtis, jei ne šimtus.

Anot LVOA, paprastai tokie siūlytojai neturi leidimo mus trukdyti. Bėda ta, kad dauguma skambintojų ar siuntinėtojų visiškai pamiršta ne tik nuo 2018 m. gegužės 25 dienos Europos Sąjungoje įsigaliojusį Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą, bet ir jau 15 metų galiojantį Lietuvos Respublikos Elektroninių ryšių įstatymą.

Būtent šie dokumentai griežtai reglamentuoja, kaip kam ir kada galima skambinti ar siųsti elektroninius laiškus, taip pat nustato, kad asmuo gali bet kuriuo metu atšaukti anksčiau savo duotą sutikimą gauti pasiūlymus ir reklaminę medžiagą.

Dar blogiau, kad net ir šiuos reikalavimus žinančios įmonės neretai vis tiek ryžtasi trukdyti žmones netgi jų asmeniniais telefonais ir el. pašto adresais. O visų blogiausia, kad Lietuvoje yra ne viena ir ne dvi kompanijos, kurios net gavusios griežtą vartotojo atsisakymą ir draudimą toliau jam ką nors siūlyti, jo valios visiškai nepaiso.

Užsiregistravus sistemoje „Netrukdyk!” aktyviai išreikšite pageidavimą negauti neprašytos reklamos.

LVOA ragina plačiau pasidomėti, kaip užkirsti kelią nepageidaujamiems siūlymams.  www.netrukdyk.lt galite registruoti savo telefono numerį arba elektroninį paštą, kuriais nenorite gauti reklaminių pasiūlymų ir įvairaus brukalo („spamo“). Užsiregistravus sistemoje „Netrukdyk!” aktyviai išreikšite pageidavimą negauti neprašytos reklamos.

Projektas „Netrukdyk” skirtas padėti vartotojams apsiginti nuo nepageidaujamos tiesioginės reklamos („spamo”).

„Žinoma, negalime garantuoti, kad užregistravę savo kontaktus bazėje nebegausite jokios nepageidaujamos reklamos, jūsų visi nebetrukdys įkyrūs skambučiai. Viskas priklauso nuo verslininkų sąmoningumo. Visada pasitaikys ne visai sąžiningų žmonių, kurie nepaiso jokių normų. Mes neturime galimybės priversti jų laikytis įstatymų ir verslo etikos principų. Bet mes galime bendradarbiaudami su etiškais verslininkais formuoti gerąją praktiką“, - rašoma informacijoje apie telefono numerio arba elektroninio pašto registraciją.

Projektą „Netrukdyk” vykdo ir vysto Asmens privatumo gynimo ir duomenų apsaugos asociacija APGIDA.

Parengta pagal LVOA inf. 

Taip pat skaitykite: