Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) užbaigė Gleivių žaislų (angl. slime) tikrinimo programą, kurios tikslas – užtikrinti, kad į Lietuvos rinką tiekiami šios kategorijos žaislai būtų saugūs ir atitiktų numatytus reikalavimus.

 

Programos metu VVTAT Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionų rinkos priežiūros skyriai atrinko daugiau kaip dešimt gleivių žaislų, kurie buvo išsiųsti atlikti bandymų į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją.

 

Nustatyta, kad pusės tirtų gleivių žaislų bandinių cheminės savybės neatitiko nustatytų reikalavimų, t. y. gleivių masėje išmatuota boro vertė viršijo Žaislų saugos techniniame reglamente nustatytą boro išsiskyrimo iš žaislo ribinę 300 mg/kg vertę.

 

Atsižvelgiant į tai, kad boras gali pakenkti žmogaus sveikatai, konstatuota, kad šie gaminiai vaikams kelia pavojų apsinuodyti.

VVTAT uždraudė tiekti į rinką šiuos pavojingus gaminius, įpareigojo pašalinti juos iš rinkos, susigrąžinti iš vartotojų, sunaikinti pavojingus gaminius laikantis atliekų tvarkymą reguliuojančių teisės aktų reikalavimų, taip pat įspėti vartotojus apie riziką bei teikti informaciją Tarnybai dėl tolimesnių veiksmų eigos.

Atsižvelgiant į vykdytos Programos rezultatus, planuojama toliau tikrinti šios kategorijos žaislus.

 

Informacija apie nesaugiais pripažintus gleivių žaislus skelbiama VVTAT svetainės skiltyje „Pavojingi produktai“.

 

VVTAT skatina verslo savireguliaciją ir sąžiningą praktiką teikiant į Lietuvos rinką saugius ir reikalavimus atitinkančius žaislus.

VVTAT info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: