Vasario 21-ąją, minint tarptautinę gido dieną, Jonavos turizmo informacijos centras pakvietė į ekskursiją su gidu po Jonavą 9 –to maršruto autobusu. Šią dieną suplanuotos dvi tokios ekskursijos, tunkančios vos pusvalandį ir kurias norėtųsi pratęsti dar ilgiau.  

,,Norime supažindinti žmones, priminti jiems Jonavos miesto istoriją, kaip kūrėsi miestelis, kuo vertėsi čia gyvenantys žmonės, ir kaip pasikeitė miestelis po antrojo pasaulinio karo. 

Ekskursijos metu pravažiuosime aktyvaus laisvalaikio ir sporto objektus, pėsčiųjų tiltą, buvusį vandens bokštą, kuris virtęs į laipiojimo sienelę. Pro autobuso langą pamatysime ir kitas įsimintinas vietas bei prisiminsime jų istorijas”, - prieš pat pirmąją ekskursiją pasakojo Jonavos turizmo informacijos centro gidė Jūratė Valeišienė.   

Mintis surengti ekskursiją autobuse kilo dar praeitų metų rugsėjį, kai buvo rengiama akcija ,,Diena be automobilio”. 

,,Tuomet mes sėdome į autobusą ir važiuodamos šiuo maršrutu pagalvojome, o kodėl nepakviesti žmonių pavažiuoti šiuo maršrutu ir pasiklausyti miesto istorijos bei patirti malonumą. Ir jei ateityje bus susidomėjimas panašiomis pramogomis, mėginsime kurti naujus maršrutus”, - pasakojo gidė Jūratė Valeišienė. 

Ekskursija startavo Jonavos autobusų stotyje. Pravažiuojant pro Ramybės skverą, pasakota apie čia buvusias kapines, važiuojant pro pėsčiųjų tiltą priminta jo statybų istorija, kad jo ilgis 61 metras, svoris - 180 tonų. Pro autobuso langą ekskursijos dalyviai  žvelgė į aktyvaus laisvalaikio ir sporto objektus - stadioną, sporto centrą bei baseiną. 9-to numerio maršrutas toliau vyko pro Ralio gimnaziją ir Jonažolių skverą, priminta, kad kitoje pusėje buvęs kino teatras. Vykstant Žeimių gatve pasakota apie buvusį vandens bokštą, kuris 2016 m. virto laipiojimo pramoga alpinistams. Artėjant prie 3 ir 4 tvenkinių, priminti jų nauji pavadinimai - ,,Gulbių” ir ,,Gervių”. Prasukus pro Šmatų kapines, pro Juodmeną, vykstama į Rimkus, vėliau į Kauno gatvę, pro gaisrinę bei Šv. apaštalo Jokūbo  bažnyčią. Baigiantis maršrutui vykstama į Ralio g. ir grįžtama į autobusų stotį. Ir visą ekskursijos laiką istoriniai pasakojimai apie Jonavą liejasi kaip iš gausybės rago.  

Pageidaujantys, pažintį su Jonavos istorija galėjo tęsti Jonavos krašto muziejuje. 

Šiandien, minint tarptautinę gido dieną, ekskursija surengta nemokamai, tereikėjo susimokėti tik už autobuso bilietą.    

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: