Lapkričio 24 -ąją jonavoszinios.lt elektroninio pašto dėžutę pasiekė R. Samulevičiaus progimnazijos mokinio mamos laiškas, kuriame ji klausia, ar tikrai taip bijom Covid -19, jei progimnazijoje net nesistengia jo suvaldyti  ir leidžia laisva valia galimai tą virusą platinti. Tuo tarpu, į mamos pastabas atsako Jonavos visuomenės sveikatos biuras (VSB), kuriam  pavesta mokyklose atlikti epidemiologinius ir profilaktinius tyrimus.

Mamos laiške – ketinimas kreiptis į teismą

Laišką atsiuntusi mokinio mama teigia, kad susiklosčiusi įdomi situacija su Covid - 19 viruso plitimo suvaldymo mokyklos bendruomenėje.

„Vis dažniau pastebime, kad TV ir spauda „transliuoja“ tėvams žinią, kad vaikai to "baisaus" užkrato nešiotojai, juos reikia vakcinuoti, apriboti - įveda galimybių pasą nuo 12m, kaip "valdymo" planą.

O tuo tarpu, Jonavos R. Samulevičiaus progimnazija net nesistengia ir leidžia laisva valia galimai tą virusą platinti. Mano vaiko klasėje, lapkričio 19 d. vakare, tarp klasiokų sklandė gandai, kad galimai vienas mokinys serga Covid 19 liga (anot vaikų, vyko susirašinėjimas klasės grupėje). Lapkričio 23 d. rytą, 8 valandą, per pirmąją pamoką, vienos klasės vadovė mokiniams pranešė, kad turėjo  didelės rizikos sąlytį su nustatytu teigiamu SARS-CoV-2 PGR.  Vaikai pamokose dalyvavo iki 14.05 val. (kol baigėsi pamokos), nors mano manymu, sutikę testuotis vaikai turėjo būti testuojami nedelsiant, o nesutikę testuotis, turėjo būti jau ryte išsiųsti namo.

Atsisakiusieji testuotis vaikai buvo laikomi mokykloje, klasė nebuvo testuojama, nebuvo imtasi jokių saugumo priemonių. Tėvams klasės vadovė pranešė tik 14.35val telefono skambučiu, kad jūsų vaikas rytoj negali eiti į mokyklą, nes nesutiko testuotis. Daugiau  iš mokyklos vadovybės, visuomeninės sveikatos specialistės ar NVSC jokių žinių negavome iki lapkričio 24 d. ryto, nors lapkričio 23 d. vakare rašiau per Tamo dienyną mokyklos vadovybei (6 asmenims) - atsakymo jokio, visiškas ignoravimas“, - piktinasi mokinio mama ir teigia, kad atidžiai perskaitė Lietuvos  Respublikos  sveikatos  apsaugos  ministro, valstybės  lygio  ekstremaliosios  situacijos  valstybės operacijų  vadovo  sprendimą - testavimo  procesu  siekiama  užtikrinti  COVID-19  ligos  tarp  mokyklos  bendruomenės  narių  plitimo kontrolę,  mažinti  šios  ligos  židinių  ar  protrūkių  mokyklose  skaičių.

Kontaktinio  ugdymo  proceso metu būsite  testuojamas  (-a)  dėl  COVID-19 ligos  nustatymo  savikontrolės  greitaisiais  antigeno  testais  iškart  po  teigiamo  COVID-19  ligos  atvejo.

„Tad kyla klausimas, kodėl mokykloje negalioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymai?  Ar dirbtinai daroma, kad virusas plistų tarp mokyklos bendruomenės narių?  Jei jau valdome virusą, taisyklės turi galioti visiems vienodai!?“, - rašo mokinio mama ir priduria, kad jau susisiekė su teisininkais ir laukia atsakymo dėl rekomendacijos kreiptis į teismą.

Apie ligą progimnazija sužinojo  po pietų

Anot Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro, klasės auklėtoja apie galimą mokinių kontaktą su sergančiu asmeniu pranešė lapkričio 23 d. rytą.

„Visuomenės sveikatos specialistės teigimu, lapkričio 23 d. rytą klasės auklėtoja pranešė apie galimą mokinių kontaktą su sergančiu asmeniu. Asmuo, kuris galimai susirgo, t. y. atliko PGR tyrimą, tačiau patvirtinančio atsakymo tą rytą dar neturėjo. Apie patvirtintą asmens  ligą mokykla sužinojo po pietų, kai pamokos buvo pasibaigusios. Lapkričio 24 dieną testavimas greitaisiais antigeno testais buvo atliktas tiems mokiniams, kurių tėvai sutiko, kad jų vaikas būtų testuojamas.

Apie testavimo greitaisiais antigeno testais eigą supažindinti visi tėvai pasirašant sutikimo/nesutikimo testuotis antigeno testais formą. Be to, mokyklos internetinėje svetainėje patalpinta informacija susijusi su COVID – 19 liga. Esant neaiškumams, visada galima kreiptis į visuomenės sveikatos specialistą ar klasės auklėtoją dėl papildomos informacijos“, - rašoma Jonavos VSB atsakyme.

R. Samulevičiaus progimnazijos vadovybė atsisakė plačiau komentuoti susiklosčiusią situaciją.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: