Š. m. kovo 22 dieną skatindamas pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, viešai ja pasiskiepijo prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas tvirtino, kad jam nekilo jokių abejonių dėl skiepijimosi, nes jis pasitiki mokslu, ir kartu paragino žmones negaišti laiko ir vakcinuotis, „užbėgant likimui už akių“. Ta pačia „AstraZeneca“ vakcina prieš savaitę skiepijosi Vyriausybės ir Seimo nariai. Balandžio 1-ąją minima vakcina paskiepyti ir rajono valdžios atstovai – meras Mindaugas Sinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas.

Melagių dieną atliktos vadovų vakcinacijos nemažai daliai internautų atrodė kaip pokštas. Tačiau tai nebuvo balandžio 1-osios juokas – meras ir administracijos vadovas pasidalino pojūčiais, kokius simptomus pajuto.

Merui Mindaugui Sinkevičiui vakar po skiepo pakilo nedidelė temperatūra.  

„Vakare buvo nedaug temperatūros, pamaudė skiepo vietą. Bet nieko tragiško. Šiandien jaučiu mieguistumą“, - šiandien sako M. Sinkevičius.

Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Majauskas taipogi paskiepytas balandžio 1-ąją „AstraZeneca“ vakcina, šiandien, balandžio 2-ąją teigia, kad ypatingų simptomų nejuto ir yra darbingas.  

„Jaučiuosi pakankamai gerai - tiek vakar po skiepo, tiek šiandien, atėjęs į darbą. Šiek tiek jaučiu mieguistumą, maudžia skiepo vietą, tačiau didelių sveikatos sutrikimų nėra – nelaužo kaulų, nėra temperatūros. Kiek domėjausi, mieguistumas būna tik pirmąją dieną po skiepijimo, o vėliau viskas grįžta į savas vėžes. Jei būčiau pajutęs sunkius padarinius, šiandien nebūčiau darbingas, tačiau taip nėra“, - pasakojo V. Majauskas.

Farmacijos kompanija „AstraZeneca“ buvo informavusi, kad vakcina nuo koronaviruso turi naują pavadinimą – „Vaxzevria“. Tačiau nors ir pakeistas vakcinos pavadinimas, skiepijimas išlieka toks pats. Antrąją vakcinos dozę rajono vadovai gaus tik birželio mėnesio pabaigoje. Iki to laiko, kol neįgytas imunitetas, rekomenduojama laikytis visų užsikrėtimo prevencijos rekomendacijų. 

Savivaldybių vadovai pradėti vakcinuoti Sveikatos apsaugos ministrui įsakymu atnaujinus skiepijimo prioritetus. Anksčiau numačius, kad prioriteto tvarka gali pasiskiepyti šalies vadovai, Vyriausybės ir Seimo nariai, prie šių prioritetų praėjusią savaitę įtraukti Seimo kanceliarijos Posėdžių sekretoriato darbuotojai, merai ir administracijų direktoriai.

Archyvo nuotraukose - skiepijimo procedūra 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: