Elektroninio pašto dėžutę pasiekė Rimkų mikrorajono gyventojos laiškas, kuriame ji prašo valdžios paaiškinimų. Moteris niekaip negali suprasti, kodėl deklaruojama, kad gyventojai turėtų būti supratingi, kentėti dėl mieste vykdomų darbų, kai tuo pačiu, dėl tų pačių vykdomų darbų, vairuotojams nebelieka vietos automobilių statymui ir jie yra baudžiami? Anot moters, statybvietėje "įkalintų" vairuotojų padėtimi pasinaudojo viešosios tvarkos tarnautojai.

Tai kaip suprasti, miestas deklaruoja, kad turėkime supratimą - "miestas tvarkosi", o čia tave „apibilietuoja“.

"Norėčiau išgirsti atsakingų miesto atstovų paaiškinimą. O atsitiko tai, kaip ir žinome, kad Rimkų mikrorajone yra tiesiamas naujas kelias ir tvarkoma teritorija prie darbo biržos (Užimtumo tarnybos – red.past.). Na, vaizdas baisus, bet pagalvojus, kad ne už ilgo bus gražu, pyktis dėl netvarkos praeina.

Bet yra toks dalykas, kad panaikinus aikšteles - labai daug automobilių liko be vietos. Aplinkiniai žmonės pyksta, kad grįžę po darbo dienos neranda kur pastatyti savo automobilius, tai ir stato kur papuola: ant žolės, mokyklų, darželių aikštelėse. Na ką daryt, o kur dėt? Taigi, tuo pasinaudojo viešosios tvarkos tarnautojai, tik nužiūrėję, kad kažkas ne vietoj kažką padėję, tuoj pat dalina baudas. Tai kaip suprasti, miestas deklaruoja, kad turėkime supratimą - "miestas tvarkosi", o čia tave „apibilietuoja“. Tai gal turėkime tolerantiškumo, kodėl nelipina perspėjimo, kad pasikartojus skirs baudas, tai žmogus susimąstytų kitam kartui ir nepažeidinėtų taisyklių. Norėčiau, kad kas nors paaiškintų, kaip tam žmogui pasielgti?", - rašo gyventoja.

Gyventojos laišką perdavėme Jonavos rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriui bei uždavėme kelis papildomus klausimus: ar per praėjusią savaitę buvo taikomos baudos minimo mikrorajono gyventojams? Kiek ir kokių baudų paskirta? (Pvz., per rugsėjo ir spalio mėn, kai vyksta statybos darbai). Kokias alternatyvas pasiūlysite gyventojams, "įkalintiems" statybvietėje?

Rugsėjo-spalio mėnesiais, už automobilių parkavimą neleistinoje vietoje Rimkų mikrorajone, 31 vairuotojui buvo taikytos administracinės nuobaudos.

„Vairuotojai ir be perspėjimo turėtų žinoti, kad automobilius draudžiama parkuoti ant vejos ar šaligatvio (jei nėra tokį stovėjimo būdą nurodančio Kelio ženklo).Kelių eismo taisyklės nenumato tokių išlygų, jei nėra kur pastatyti automobilio, jį galima palikti ant vejos , šaligatvio, pažeidžiant Kelio ženklo ar ženklinimo reikalavimus. Įstatymų leidėjai nenumatė už šiuos pažeidimus įspėjimo. Numatyta piniginė bauda nuo 30 iki 90 eurų.( Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 2 dalis).

Rugsėjo-spalio mėnesiais, už automobilių parkavimą neleistinoje vietoje Rimkų mikrorajone, 31 vairuotojui buvo taikytos administracinės nuobaudos.(27 – Kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų nevykdymas, 2- automobilio parkavimas vejoje, 2- parkavimas ant šaligatvio). Didesnė dalis vairuotojų nubausta gavus gyventojų pranešimus.

Gyventoja laiške rašo, kad vairuotojai, neradę kur pastatyti automobilio, juos stato kur papuola. Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai tokių pažeidimų netoleruos. Jei yra Kelio ženklas, privalome juo vadovautis. Gyventojams siūlome nepalikti automobilių neleistinoje vietoje ir nepažeidinėti Kelių eismo taisyklių“, - teigia Jonavos rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Andrius Venckus.

SVARBU:  A. Venckus kviečia gyventojus teikti pasiūlymus.

„Gal Rimkų mikrorajone per daug įrengta draudžiamųjų Kelio ženklų, ar trūksta Kelio ženklų, leidžiančių parkuoti automobilius ant šaligatvio ar vejoje? Kviečiame gyventojus teikti pasiūlymus Saugaus eismo komisijai. Kiek leidžia galimybės, didinamos ir įrengiamos naujos automobilių stovėjimo aikštelės“, - A.Venckus kviečia gyventojus.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: