Kaip jau yra skelbta, rugsėjo 16-22 dienomis Jonavos mieste ir rajone gausu judumą skatinančių veiklų, o šiandien, rugsėjo 22-ąją - Dieną be automobilio, baigiamasis Europos judumo savaitės akordas.

Bendrovė „Jonavos autobusai“  šiandien visais savo maršrutais gyventojus veža nemokamai - įlipus į autobusą, vietoj bilieto, saldainis keleiviui. O jei šiandien atvykę į autobusų stotį pirksite nuolatinį bilietą spalio mėnesiui, dalyvausite loterijoje be pralaimėjimų.

Nuolatinį bilietą (1 miesto, 1 priemiesčio) taip pat bus galima laimėti visą savaitę važiuojant viešuoju transportu ir atsiunčiant asmenukę iš autobuso į Jonavos rajono savivaldybės Facebook puslapį.

Jonavos kultūros centras (JKC) šiandien visą dieną organizuoja piešimą automobilių aikštelėje prie Jonavos rajono savivaldybės. Dalyvauti akcijoje kvietė organizacijas, mokyklas, darželius. JKC kolektyvas ir toliau tęsia smagią akciją - teatralizuoti, šokio pasirodymai miesto erdvėse, perėjose, o 18.00 val. Sąjūdžio aikštėje vyks akcija „Visa Lietuva šoka“, Flashmobas „Visa Jonava juda“, pagal dainą „I like to move it move it“ ir „Judumo paso“ loterijos nugalėtojų paskelbimai.

Jonavos kūno kultūros ir sporto centras (JKKSC) Šveicarijos seniūnijoje organizuoja pėsčiųjų žygį, kurio visi dalyviai, įveikę apie 8 km distanciją miško takais, bus apdovanoti atminimo ženkleliais. Jonavos mieste JKKSC, bendradarbiaujant su mokyklomis, kvietė vaikus judėti dviračiais, paspirtukais, įveikti atstumą nuo pasirinktos mokyklos iki Jonavos sporto arenos bei sudalyvauti viktorinos žaidime.

Įvairūs „Dienos be automobilio“ renginiai - mankštos, šokių pamokėlės, žygiai, judrieji žaidimai, skatinimai keliauti pėstute - suplanuoti ir rajono mokyklose, darželiuose, visuomenės sveikatos biure, Jonavos viešojoje bibliotekoje, Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre bei kitose įstaigose.

Tarptautinė bendruomenė Dieną be automobilio rugsėjo 22-ąją pradėjo minėti nuo 2000-ųjų. Akcija skirta atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į automobilių daromą žalą aplinkai.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: