Nerimstant audrai dėl rugsėjo 27-ąją Ruklos mokyklos teritorijoje sumuštos mergaitės (plačiau apie tai ČIA ir ČIA), miestelio gyventojai akylai stebi situaciją, diskutuoja, kaip reikėtų sudrausminti jėgą prieš mergaitę panaudojusį berniuką, svarsto, kokių veiksmų turėtų imtis atsakingos tarnybos, kad panašūs atvejai nepasikartotų. Taipogi negaili karčių žodžių Vaiko teisių apsaugos tarnybai, teigdami, jog ji nesiima veiksmų ir iš liūdnai pagarsėjusios Ruklos gyventojos I.T., minėto berniuko mamos,  „neatima vaikų“. 

Portalas jonavoszinios.lt gavęs informaciją, kad I.T. vaikai iš šeimos vis tik paimti ir dviems mėnesiams perduoti moters vyresnei dukrai, kuri gyvena atskirai, susisiekė su Vaikų teisių gynėjais dėl žinios patvirtinimo arba paneigimo.   

Kaip teigia Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė, Vaiko teisių gynėjai į šeimą vyksta gavę informacijos, kad vaikui joje nesaugu ir gali būti reikalinga pagalba. 

„Informaciją gauname iš policijos, socialinių darbuotojų, medikų, mokytojų, kaimynų, kitų neabejingų žmonių, reaguojame ir į anoniminius pranešimus. 

Į šeimą atvykstame ir tuo atveju, kai aiškinamės informaciją apie įvykį. Mūsų tikslas yra pasikalbėti su vaiku šeimos aplinkoje, su tėvais, įvertinti šeimos situaciją  ir inicijuoti reikalingą pagalbą. Taip nutiko ir šiuo atveju. 

Kai vaiką, siekiant užtikrinti jo saugumą, tenka skubiai perkelti iš šeimos, visada ieškome artimų, vaikui pažįstamų žmonių, kurie galėtų laikinai vaiku pasirūpinti. Taip vaikas patirs mažiau neigiamų išgyvenimų. Nesant tokių žmonių, vaiku pasirūpina specialiai tam parengtas budintis globotojas. 

Vaiką apgyvendinus saugioje aplinkoje, aiškinamės aplinkybes, vertiname šeimos situaciją ir sprendžiame dėl tolimesnių veiksmų. Inicijuojame šeimai reikalingą pagalbą, kuri padės vaikui grįžti į pasikeitusią šeimą. Kiekviena situacija vertinama individualiai. 

Minimu atveju vaiko teisių gynėjai atvyko į šeimą įvertinti situacijos, tačiau, pastebėję, kad vaikams šeimoje tuo metu nėra saugu, priėmė sprendimą vaikus laikinai perkelti pas artimą giminaitį. Šeimai teikiama pagalba“, - patvirtino vedėja Neringa Martišienė.  

 

 

  

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: