Šiandien, lapkričio 3-ąją, spaudos konferencijos metu premjeras Saulius Skvernelis pranešė, kad nuo šeštadienio vidurnakčio siūloma ne mažiau kaip trims savaitėms įvesti visuotinį karantiną: mokykloms siūloma pereiti prie mišraus mokymosi, veiklas turės sustabdyti sporto klubai, SPA centrai, studijos aukštosiose mokyklose vyks nuotoliniu būdu,  bus draudžiama bendrauti daugiau kaip dviejų šeimų nariams (iki 10 žmonių).

„Kai ką aš paminėsiu šiandien, bet tai yra tik bendri principai, dėl to, kas, kaip, detalių šiandien nebus tikrai, nes visa tai bus įforminta rytoj Vyriausybės posėdyje atitinkamais Vyriausybės nutarimais“, – spaudos konferencijos metu žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Kaip stabdyti koronaviruso plitimą, šiandien svarstė COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komitetas.

S.Skvernelis akcentavo, kad norėta išvengti naujų ribojimų, tačiau alternatyvos jiems, deja, nerasta.

„Rytoj Vyriausybei bus siūloma įvesti visuotinį karantiną nuo šios savaitės pabaigos, greičiausiai nuo šeštadienio vidurnakčio. Mano nuomonė buvo, kad penkias savivaldybes, kurios yra vadinamojoje žaliojoje zonoje, palikti be visuotinio karantino, tačiau ministrai apsisprendė kitaip ir tos penkios savivaldybės, deja, irgi pateks į visuotinio karantino sąlygas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Jei siūlymams bus pritarta, judėjimas tarp šalies miestų nebus ribojamas, tačiau bus rekomenduojama atsisakyta nereikalingų kelionių.

Kirpyklų, grožio salonų veikla galės būti tęsiama. Visgi, čia bus privaloma laikytis nustatytų higienos ir saugumo reikalavimų, taikyti išankstinę registraciją - pastarasis reikalavimas būtinas tam, kad nesusidarytų klientų eilė. 

Siūloma sustabdyti masažo salonų, išskyrus, teikiančių medicinines paslaugas, sporto klubų, baseinų, SPA centrų veiklą.

Ribojimai lies ir vestuves, laidotuves -  jose dalyvauti galėtų ne daugiau nei 10 artimųjų.

Maisto prekių parduotuvių ir vaistinių darbo laiko riboti neplanuojama. 

„Kitoms parduotuvėms bus reikalavimas užtikrinti tam tikrą plotą, tenkantį vienam pirkėjui, tai yra nemažiau kaip 10 kv/ m“, – akcentavo S. Skvernelis.

Taip pat skaitykite: