Akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) 2022 m. vykdydama saugaus eismo švietėjišką veiklą per tiesioginės komunikacijos projektus pasiekė didesnę nei 70 tūkst. auditoriją.

                                                                                                                                                        

Pasak Kelių direkcijos vadovo Remigijaus Lipkevičiaus, Kelių direkcijos vykdomos įvairios švietėjiškos veiklos aktyviai prisideda kuriant saugesnę aplinką keliuose, ugdant kultūringą eismo dalyvį. Vienas esminių saugaus eismo švietėjiškos veiklos siekių – nė vieno žuvusiojo Lietuvos keliuose. Siekiant šio tikslo, reikalingas nuolatinis ir nuoseklus darbas ir pačių eismo dalyvių noras keistis, eisme dalyvauti atsakingai ir pagarbiai.

 

2022 m. daug dėmesio buvo skiriama tiesioginės komunikacijos projektams – tęsiama ne vienus metus vykdoma veikla, kuri kasmet atnaujinama, organizuotos ir naujos akcijos. Ir praėjusiais metais buvo vykdomi projektai „Saugaus eismo stotelės“, piešinių konkursas „Saugus eismas kelyje“, saugos diržų įrenginių demonstravimas įvairiuose renginiuose ir kt.. Ne pirmus metus organizuojamą „Atšvaitų dieną“ paįvairino AtšvaitOmobilio kelionė, kurios metu aplankyta 30 seniūnijų. 2022 metais kiekvienoje apskrityje organizuota po vieną akcijos „Būk saugus, atsargus ir sveikas“ renginį. Su pagrindiniais akcijos partneriais – visuomenės sveikatos biurų atstovais, ugniagesiais gelbėtojais, policijos komisariatų pareigūnais – organizuotos prevencinės saugaus eismo akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į saugaus eismo svarbą, skatinti visus eismo dalyvius keliuose ir gatvėse elgtis atsakingai, dėvėti liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, atšvaitus, segėti saugos diržus, rinktis saugų važiavimo greitį, būti atidžius ir gerbti vieniems kitus kelyje.

 

Tiesioginės komunikacijos akcijų metu sudaryta galimybė ne tik padiskutuoti, bet ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias. Dažnai mažesniuose miesteliuose, kaimuose žmonės važiuoja senais, dažnai techniškai netvarkingais dviračiais. Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai akcijų metu paaiškino, koks turi būti techniškai tvarkingas dviratis, stokojantiems dviračio žibintų, padėjo čia pat žibintus prisitvirtinti prie savo transporto priemonės.

 

2022 m. po dviejų metų pertraukos, kai buvo atšaukti ribojimai, susiję su pandemija, organizuotas Lietuvos mokinių konkursas „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“. Šis konkursas buvo atnaujintas, daugiau dėmesio skirta paspirtukų vairuotojams, o atnaujintose užduotyse didesnis dėmesys skirtas Kelių eismo taisyklių taikymui praktikoje. Be to, buvo vykdytos ir kitos su eismo sauga susijusios iniciatyvos, pvz., vykdyta iniciatyva „Saugumo kelyje  siekiame kartu“,  4–9 m. vaikams Lietuvos darželiuose bei pradinėse mokyklose demonstruotas spektaklis „Saugus eismas!”, suorganizuota beveik 20 saugaus eismo pamokų įvairiose ikimokyklinio ar pradinio ugdymo įstaigose, organizuotas renginys skirtas automobilio vairavimui žiemą, kai esant permainingiems orams, greitai kinta eismo sąlygos.

Daugiau kaip dešimt metų vykstantis saugaus eismo projektas–konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse“, yra daugiausia dalyvių įtraukiantis tiesioginės komunikacijos projektas. 2022 m. dalyvauti šiame projekte paraiškas atsiuntė 102 Lietuvos bendruomenės, kurios vienija daugiau kaip 19 tūkst. žmonių. Projektas unikalus tuo, kad pačios bendruomenės įvairių renginių metu kūrybiškai edukuoja savo narius saugaus eismo temomis. Be to, tame pačiame kaime ar miestelyje, toje pačioje bendruomenėse gyvenantys žmonės geriausiai pažįsta vieni kitus, todėl yra paprasčiau užmaršiam kaimynui priminti, kad reikia užsidėti atšvaitą, kai tamsu, ar sudrausminti sėdantį prie vairo apsvaigusį vairuotoją.

 

Kasmet Kelių direkcija su partneriais skiria dėmesio su saugiu eismu susijusioms dienoms paminėti. Saugaus eismo dieną Lietuvoje (ši diena minima balandžio 6 d.) Vilniaus Katedros aikštėje buvo organizuotas renginys visai šeimai „Esu saugus ir saugantis kitus“, kurio metu lankytojai buvo kviečiami dalyvauti įvairiose saugaus eismo edukacinėse veiklose. Rugsėjo paskutinį sekmadienį vykstančią Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną Kelių direkcija kartu su saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ partneriais – policija, dvasininkais – socialiniuose tinkluose viešinamose žinutėse atkreipė dėmesį į kiekvieno eismo dalyvio atsakomybę dalyvaujant eisme. Praėjusių metų lapkritį, Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti proga, Vilniaus Katedros aikštėje veikė šviesos instaliacija „Brangink gyvybę“.

 

Preliminariais Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2022 m. eismo įvykiuose žuvo 120 eismo dalyvių, t. y. 27 eismo dalyviais mažiau nei 2021 m. (147).

 

 LAKD info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: