Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos iniciatyva, apjungus ir kitas Jonavoje veikiančias asociacijas, suorganizuotas susitikimas su Jonavos rajono policijos komisariato bei Jonavos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovais, kurie priminė, kaip išvengti nelaimių.  

Šiandien, vasario 6-ąją Jonavos r. socialinių paslaugų centro salė tapo pilnutėlė, mat švietėjiškas edukacinis renginys sulaukė itin nemenko susidomėjimo.  

,,Tokį anšlaginį renginį paskatino organizuoti rūpestis dėl mūsų visų saugumo, kad neįgalūs žmonės žinotų kaip elgtis ištikus nelaimei ar nenumatytais atvejais. Šią mano idėją palaikė ir pritarė kitos Jonavos neįgaliųjų organizacijos bei draugijos, todėl labai džiugu, kad žmonės išgirdo apie renginį ir masiškai susirinko į jį.  

Už pravestą edukacinį švietėjišką renginį širdingai dėkoju Jonavos r. policijos komisariato bei Jonavos priešgaisrinės tarnybos atstovams”, - klabėjo Jonavos r. neįgaliųjų draugijos vadovė Ramutė Aušrotaitė -Šilkaitienė bei pridūrė, kad žmonės tampa vis labiau aktyvesni, domėdamiesi įvairiomis aktualijomis bei lankydamiesi draugijos organizuojamuose renginiuose.  

Žinias apie saugų elgesį gilino Jonavos r. neįgaliųjų draugijos, Jonavos onkologinių ligonių asociacijos „ŠKAC“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Jonavos rajono filialo, Jonavos rajono sergančiųjų cukriniu diabetu klubo ,,Ramunė", Jonavos kurčiųjų pirminės organizacijos nariai.    

Jonavos priešgaisrinės tarnybos inspektorius Edgaras Davalga pasakojo, kokios yra gaisrų priežastys namuose, kaip jų išvengti ir ką daryti kilus gaisrui, kaip gelbėti save ir kaimynus. Demonstruotame vaizdo siužete atskleista, kuo naudinga ir kartu pavojinga yra ugnis. Aiškinta, kaip saugiai elgtis siekiant išvengti gaisrų. Patarta, kaip atsakingai naudotis žvakėmis, krosnimis, žindiniais, elektros prietaisais, o jiems užsidegus, aptarti ir gesinimo bei gelbėjimosi veiksmai. Kalbėta apie gesintuvų ir dūmų detektorių būtinumą.  

Jonavos policijos bendruomenės pareigūnė Jelena Pališkienė išsamiau priminė Kelių eismo taisykles, vairuotojų bei pėsčiųjų pareigas, atsakomybę ir teises. Detaliai pasakojo, kas yra atšvaitai, kam jie reikalingi ir kodėl būtina juos naudoti. Tuo pačiu, atsakius į susirinkusiųjų klausimus, visi norintys galėjo ant viršutinių rūbų, specialiu aparatu užsiklijuoti gyvybę gelbstintį atšvaitą. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: