Jonavos rajono savivaldybės vadovai aplankė nuo karo Ukrainoje pabėgusius ukrainiečius, apsistojusius savivaldybės jiems skirtose patalpose Jonavoje.

Rajono meras Mindaugas Sinkevičius ir mero pavaduotoja Birutė Gailienė susitiko su ukrainiete Irina, kuri į Jonavą atvyko su septyniais savo vaikais.

Vyresni Irinos vaikai – jau paaugliai, o mažiausiam vos treji metai. Bėgdama nuo karo baisumų, ukrainiečių šeima kartu pasiėmė ir katiną.

Kaip pasakojo moteris, Jonavoje dirba vyriausias jos sūnus, todėl šeima pasirinkusi mūsų miestą. Netrukus prie jų prisijungs dar dvi giminaitės, šiuo metu jau esančios Vilniuje.

Nuo karo pabėgę ukrainiečiai apsistojo Jonavos vaiko ir šeimos gerovės centre. Pabėgėliais taip pat jau rūpinasi Jonavos socialinių paslaugų centro specialistai. Prireikus, ukrainiečiams Jonavoje bus teikiamos medicinos paslaugos, vaikai galės lankyti darželį ar mokyklą.

„Užtikrinsime visas būtiniausias paslaugas ir pasistengsime padaryti viską, kad Jonavoje bent trumpam pamirštumėte karo baisumus. Čia esate saugūs, jumis pasirūpins puikiausi mūsų specialistai ir visi jonaviečiai, kurie reiškia didelę paramą Ukrainai ir jos žmonėms“, - ukrainiečių šeimai sakė meras M. Sinkevičius.

Jonavos rajono savivaldybė yra pasiruošusi priimti iki 150 pabėgėlių iš Ukrainos specialiai jiems pritaikytose ar įrengtose patalpose.

Yra žinoma, kad Jonavoje nuo karo pabėgę ukrainiečiai taip pat gyvena privačių žmonių ar darbdavių suteiktuose būstuose.

Visi atvykstantys savarankiškai ar su lietuvių pagalba ukrainiečiai šiuo metu registruojami Alytuje, Marijampolėje, Vilniuje ir Klaipėdoje veikiančiuose registracijos centruose. Netrukus tokie centrai bus atidaryti ir Kaune bei Šiauliuose, planuojama daugiau registracijos centrų Vilniuje. Jei neturi gyvenamosios vietos, karo pabėgėliai po registracijos nukreipiami į laikinas apgyvendinimo vietas (savivaldybėse arba pas fizinius asmenis).

Jonavoje veikia speciali informacijos bei pagalbos ukrainiečiams interneto svetainė jonavaukrainai.lt ir telefono numeris + 370 604 07924.

Galintys suteikti apgyvendinimo vietą pabėgėliams iš Ukrainos, kviečiami registruotis svetainėje stipruskartu.lt.

Piniginė parama Ukrainos žmonėms teikiama trumpuoju numeriu 1485 – auka 5 eur. Daugiau informacijos: aukok.lt

Piniginę paramą Ukrainos kariuomenei renka VšĮ „Mėlyna ir geltona“: blue-yellow.lt

Jonavos r. savivaldybės inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: