Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs pareiškėjų skundus apeliacine tvarka, nusprendė panaikinti pirmos instancijos teismo nutartį, kuria stacionarinis stebėjimas bendro stebėjimo sąlygomis Aurelijui Berui pakeistas ambulatoriniu stebėjimu pirminės psichikos sveikatos priežiūros centre, gruodžio 20-ąją praneša Panevėžio apygardos teismas. 

Kaip teigia Jonavos r. savivaldybė, džiaugiamasi, kad aktyvi Vaivadiškių bendruomenės pozicija, koordinuoti savivaldybės ir Bukonių seniūnijos veiksmai lėmė pasikeitusį teismo sprendimą. Plačiau apie bendruomenės ir savivaldos veiksmus dėl A. Bero išleidimo į laisvę skaitykite ČIA.  

Teismas pažymėjo, kad priverčiamoji medicinos priemonė – stacionarinis stebėjimas griežto, sustiprinto ir bendro stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrijos ligoninėje A. Berui buvo taikoma ilgiau kaip 6 metus.

Per tą laiką stebėjimo sąlygos asmeniui buvo periodiškai švelninamos – kito nuo griežčiausio stebėjimo iki lengviausio.

Tai, teismo įsitikinimu, leidžia manyti, kad priverstinis gydymas ligoninėje turėjo įtakos ne tik asmens psichikos sveikatos pagerėjimui, bet ir socialinio pavojingumo sumažėjimui.

Tačiau, apygardos teismo vertinimu, ambulatorinis stebėjimas pirminės psichikos sveikatos priežiūros centre Aurelijui Berui galėtų būti taikomas tik tuo atveju, jei jo artimas šeimos narys sutiktų prižiūrėti ir juo rūpintis ir kuriam tektų užtikrinti elgesio kontrolę, kad nedidėtų jo socialinis pavojingumas.

Teismas nustatė, kad teikimą nagrinėjant apygardos teisme, Aurelijui Berui artimas šeimos narys atsisakė įsipareigojimo priimti jį gyventi, todėl, teismo manymu, Aurelijus Beras neturėtų gyvenamosios vietos ten, kur jam būtų taikomas ambulatorinis gydymas ir nebūtų jį globojančio bei prižiūrinčio asmens.

Nesant tinkamų gyvenimo ir priežiūros pagal gyvenamąją vietą sąlygų, teismas nusprendė, kad priverstinis gydymas ambulatorinio stebėjimo sąlygomis Aurelijui Berui kol kas yra negalimas, todėl pratęsė jo stacionarinio stebėjimo bendro stebėjimo sąlygomis Rokiškio psichiatrijos ligoninėje taikymą.

Panevėžio apygardos teismo nutartis įsigalioja jos priėmimo dieną ir yra neskundžiama.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: