Seimas, priimtu nutarimu, atsisakė suteikti valstybės pripažinimą Lietuvos Jehovos liudytojų religinei bendrijai. Toks sprendimas priimtas vadovaujantis Konstitucija ir Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymu bei atsižvelgiant į Teisingumo ministerijos 2022 m. lapkričio 25 d. išvadą.

Priimtu teisės aktu pažymima, kad ši bendrija neatitinka Konstitucijos 43 straipsnio pirmojoje dalyje ir Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo 6 straipsnyje nustatyto reikalavimo, kad jos mokymas ir apeigos neprieštarautų įstatymams ir dorai:

1) Jehovos liudytojų religinės bendrijos mokymas dėl kraujo perpylimo draudimo yra nesuderinamas su Konstitucijos 19 straipsniu saugoma gyvybės vertybe, Konstitucijos 53 straipsnio pirmąja dalimi laiduojama žmonių sveikatos apsauga, ypač pabrėžiant vaiko gyvybės ir sveikatos vertybes, iš Konstitucijos 38 straipsnio antrosios, šeštosios dalių, 39 straipsnio trečiosios dalies kylančiu konstituciniu vaiko interesų pirmumo principu, taip pat šio principo įtvirtinimu Lietuvos įstatymuose ir ratifikuotose tarptautinėse sutartyse;

2) Jehovos liudytojų religinės bendrijos mokymas, draudžiantis valstybės gynimą ginklu ar prisidėjimą prie valstybės gynimo neginkluotu būdu, įskaitant karo ar alternatyviąją krašto apsaugos tarnybą, skatina nesilaikyti iš Konstitucijos 3 straipsnio antrosios dalies, 139 straipsnio pirmosios, antrosios dalių kylančių reikalavimų ginti valstybę nuo užsienio ginkluoto užpuolimo, siekiant išsaugoti valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą ir konstitucinę santvarką.

Seimo nutarimas „Dėl atsisakymo suteikti valstybės pripažinimą Lietuvos Jehovos liudytojų religinei bendrijai“ (projektas Nr. XIVP-3713(2) priimtas už balsavus 88, prieš buvus dviem, susilaikius trims Seimo nariams.

 Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: