Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Kazio Starkevičiaus pristatytas Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siekiama iki 60 darbo dienų sutrumpinti laikotarpį, per kurį turi būti išsiųstas administracinio nusižengimo protokolas nusižengimus užfiksavus stacionariomis ar mobiliosiomis fiksavimo sistemomis.

Šiuo metu galiojančiame kodekse yra nustatyta, kad administracinė nuobauda gali būti paskirta ne vėliau kaip per dvejus metus nuo administracinio nusižengimo padarymo dienos. Dviejų metų terminas taikomas visiems nusižengimams be išimties.

Teikiamais įstatymo pakeitimais siūloma nustatyti, kad tais atvejais, kai administracinio nusižengimai nereikalauja ilgo tyrimo, aplinkybės akivaizdžios ir nusižengimai yra užfiksuoti transporto priemonės nuotrauka arba vaizdo įrašu arba nusižengimai užfiksuojami stacionariomis ar mobiliosiomis teisės pažeidimų fiksavimo sistemomis – administracinio nusižengimo protokolas atsakingam asmeniui turi būti išsiųstas per 60 darbo dienų nuo nusižengimo padarymo dienos.

Pasak iniciatorių, įstatymo projekto rengimą paskatino viešumoje didelį atgarsį sukėlę atvejai, kai už padarytus administracinius nusižengimus atsakingiems asmenims protokolai su administraciniu nurodymu sumokėti baudą atėjo vienu metu, sukaupti per kelis mėnesius.

„Tokiu būdu nusižengimus padariusiems asmenims ne tik atsiranda didelė finansinė našta, bet ir taikoma Administracinių nusižengimų kodekse numatyta sunkinančioji aplinkybė − pakartotinumas. Be to, tokiu būdu taikoma atsakomybė, kai baudos skiriamos už nusižengimus, „sukauptus“ per kelis mėnesius, galimai paneigia ANK nustatytą administracinių nuobaudų paskirtį: atgrasyti asmenis nuo administracinių nusižengimų ar nusikalstamų veikų darymo ir paveikti administracinius nusižengimus padariusius asmenis, kad jie laikytųsi įstatymų ir vėl nedarytų administracinių nusižengimų“, − teigiama projekto aiškinamajame rašte.

Po pristatymo už teisės akto pakeitimus (projektas Nr. XIVP-2304) balsavo 72 Seimo nariai, susilaikė 5 parlamentarai. Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti pavasario sesijoje.

 

Seimo Spaudos biuro inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: