Bendrovės „Achema“ darbuotojams pradėjus streiką, viena iš Seimo frakcijų pažymi, kad agresyvi šios bendrovės vadovybės laikysena rodo, kad darbuotojai neapsiriko pasirinkdami tokią dialogo su valdžia formą.

„Achemos“ vadų požiūris į darbuotojus šokiruoja. Anot liudijimų, vadovybė daro psichologinį spaudimą darbuotojams, kad šie atsisakytų savo reikalavimų dėl teisingo atlygio, ir asmeniškai varžo darbuotojų profsąjungos lyderę. Generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas pats atskleidė, kad neįleido profsąjungos vadovės į vidų. Šio direktoriaus samprotavimai, esą kolektyvinė sutartis – „ne šventas raštas“ ir „gerovės negarantuoja“, išvis dvelkia praėjusiais amžiais. Susidaro toks įspūdis, kad vadovybė nesusigaudo, nei kokiame amžiuje gyvename, nei kokie standartai yra privalomi civilizuotai Europos šaliai“, – piktinasi Seimo narys Gintautas Paluckas.

Frakcijos narys Algirdas Sysas jau anksčiau yra pareiškęs, kad „Lietuvos darbdaviai seniai serga chroniška liga – jie suranda tūkstančius priežasčių, kodėl darbuotojams nereikia didinti atlyginimų, net jei įmonės skaičiuoja milijoninius pelnus. Seimo narių grupė palaiko ir palaikys protestuojančius „Achemos“ darbuotojus, kovojančius dėl didesnių algų. Tai, kad darbuotojai gina savo teises, yra labai gerai“.

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius paragino įmonės vadovybę užtikrinti įmonės ir visų rajono gyventojų saugumą.

„Tai ne saldainių fabrikas – tai pavojinga chemijos pramonė, kur gamybos procesai negali būti neprižiūrimi ir nekontroliuojami“, – įspėjo meras.

Antradienį dėl darbuotojų streiko Jonavos azotinių trąšų gamybos bendrovėje „Achema“ buvo sustabdytas vienas cechas. Įmonės vadovybė nesutinka pasirašyti kolektyvinės sutarties.

Darbuotojai reikalauja į kolektyvinę sutartį įtraukti konkrečius darbdavio įsipareigojimus dėl atlyginimų ir išmokėti metinį paskatinimą, atsižvelgiant į bendrovės pasiektus metinius rezultatus.

Bendrovės profsąjungos vadovė Birutė Daškevičienė pranešė, kad įmonės vadovybė siūlė didesnė algą tiems, kurie ateis dirbti per streiką. Jos vertinimu, bendrovė priėmė „rizikingą sprendimą gamybos nestabdyti“.

Profsąjungos vadovė teigė, kad profsąjunga susiduria su trukdymais, B. Daškevičienei neleidžiama patekti į „Achemos“ teritoriją.

„Tai kartojasi ne pirmą kartą, tai yra sisteminga veikla prieš profesinę sąjungą“, – kalbėjo „Achemos“ darbuotojų profsąjungos lyderė.

*** 

Neterminuotas „Achemos“ darbuotojų streikas prasidėjo vasario 8-osios rytą, reikalaujant bendrovės vadovybės pasirašyti dviejų metų trukmės kolektyvinę sutartį, kuri numatytų naujas darbo apmokėjimo sąlygas. „Achemos“ generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas antradienį kartojo, kad to daryti neketina.

Besitęsiant streikui, vasario 9-ąją prie „Achemos grupės“ būstinės Vilniuje ir prie grupės valdomos Klaipėdos uosto krovos kompanijos („Klasco“) vyks piketai, kuriais siekiama išreikšti paramą streikuojantiems „Achemos“ darbuotojams. Vilniuje piketas prasidės 10 valandą, o Klaipėdoje – 13 valandą, anksčiau buvo pranešusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK).

 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: