Lapkričio 13 d., penktadienį, 12 val. į pirmąjį posėdį rinkosi 2020–2024 metų kadencijos Seimas, tačiau Jonavos rinkimų apygardoje į Seimo narius išrinktas Eugenijus Sabutis jame nedalyvauja. 

Parlamento darbas prasidėjo iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje. Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį kadencijos Seimo posėdį pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys, jauniausiam pagal amžių Seimo nariui patikėta dirbti pirmojoje balsų skaičiavimo grupėje. Pasveikinti išrinkto XIII Seimo atvyko Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Pirmajame Seimo posėdyje Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė paskelbė Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir perskaitė išrinktųjų Seimo narių sąrašą. Po to - Seimo narių prisaikdinimo ceremonija.

Deja, bet prisaikdinimo ceremonijoje ir pirmajame Seimo posėdyje dalyvauti negalėjo Jonavos rinkimų apygardoje išrinktas Eugenijus Sabutis. Šiandien Seimo narys pranešė, kad dėl artimo kontakto su sergančiu Covid, jam taikoma saviizoliacija.

„Deja, koronavirusas ir man kuriam laikui sujaukė gyvenimo planus. Šiandien Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime turėčiau prisiekti ir pradėti dirbti, tačiau to šiandien negalėsiu padaryti, nes dėl artimo kontakto su sergančiu Covid-19 esu priverstas izoliuotis mažiausiai iki lapkričio 23 dienos. Džiugu nors tai, kad jokių ligos požymių neturiu. ("Kol kas" neturiu). Tikiuosi, kad "kol kas" taip ir liks kabutėse bei skliausteliuose. Priesaiką ir darbą Seime teks nukelti mažiausiai iki lapkričio 24 dienos“, - pranešė E. Sabutis.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: