Š. m. kovo 14 dieną Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su Lietuvos rusų bendruomenės atstovais: Rusų kultūros centro steigėjais žurnaliste Nina Mackevič, filologu, Vilniaus universiteto Filologijos katedros vedėju, docentu Pavelu Lavrinecu, verslininku, publicistu, visuomenininku Viktoru Voroncovu ir žurnalistu, publicistu, asociacijos „Rusakalbė Klaipėda“ atstovu Denisu Kišinevskiu.

„Susitikime išgirdau, kas neramina šią bendruomenę. Kalbėjome ne tik apie rusų, bet ir kitų tautinių mažumų, gyvenančių Lietuvoje, dabartinę situaciją ir apie atvykstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos integraciją mūsų šalyje. Be to, aptarėme, kaip valstybė, žinoma, kartu su tautinių bendrijų iniciatyvomis, galėtų padėti kitakalbiams Lietuvoje jaustis patogiai ir komfortiškai bei nuraminti, kad rusakalbiai yra ne grėsmė, o neatsiejama mūsų šalies dalis. Tam pasitarnautų aktualios ir kokybiškos informacijos kanalų rusų kalba prieinamumas, pilietiškumo ugdymo programos rusakalbių mokyklose, visuomeninės iniciatyvos, skatinančios vietos rusakalbius dalytis savo sėkmės istorijomis. Noriu patikinti, kad Lietuva pasitiki savo rusakalbiais gyventojais ir jie gali pasitikėti Lietuva“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Susitikimo metu Lietuvos rusų bendruomenės keltus klausimus Seimo Pirmininkė ketina aptarti su švietimo, mokslo ir sporto, kultūros ministrais, nuomonių formuotojais.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: