Šiandien Seimo posėdyje įvyko atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovo, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininko, 1996–2000 metų Seimo Pirmininko Vytauto Landsbergio 90-ųjų gimimo metinių paminėjimas.

Sveikindama jubiliatą Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pabrėžė, kad „šiandien pagerbiame žmogų, kuris stovėjo arčiausiai prie atgimusios valstybės ištakų. Žmogų, kurio orus ryžtas, kai reikia kovoti, aštrios mintys, kai reikia įvertinti, ir unikali iškalba, kai reikia įkvėpti, palietė ištisas Lietuvos žmonių kartas“.

Apaštalinis nuncijus arkivyskupas dr. Petaras Antunas Rajičius (Petar Antun Rajič) apie prof. V. Landsbergio indėlį Lietuvos istorijoje: „Kiekvienas, kas tik turėjo kokį nors ryšį su Lietuva per paskutiniuosius tris dešimtmečius, tikrai girdėjo apie profesorių V. Landsbergį. Atvykę į šalį užsienio šalių diplomatai ir kiti žmonės, tuojau sužino apie milžinišką profesoriaus Landsbergio nuveiktą darbą dėl savo šalies ir jos žmonių, ypač lemtingu nepriklausomybės atkūrimo ir atsiskyrimo nuo buvusios Sovietų Sąjungos metu. Nuo to laiko jo pastangos dėl bendrojo Valstybės gėrio niekada nesiliovė.“

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, Seimo narys Emanuelis Zingeris Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo momentus lygino su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika: „Tuometinis Sąjūdžio jaunimas jus surado. Ir jūs manęs paklausėte: ar žinai, Emanueli, kaip sudaroma simfonija, preliudija, po to į galą – allegro? Jūs man tada pasakėte: tai bus kompozicija – Lietuvos valstybės atkūrimas. Dabar daugelis šalių žiūrėdamos, profesoriau, jūsų tuometinę, kartu su mumis išpildytą kompoziciją ir tuometinę čiurlionadą, pakartotą atsimenant Mikalojaus Konstantino Čiurlionio „Miške“ ir „Jūra“ simfonines poemas ir prisimenant jūsų poemą, kuri vadinasi „Lietuva“. Mes džiaugiamės, kad daugelis valstybių gali sekti šios simfonijos struktūra, kuri paremta laisve.“

Kaip ir visi kalbėtojai, linkėdamas jubiliatui ilgiausių metų, E. Zingeris prof. V. Lansbergiui įteikė šachmatų lentą – kad „jis tęstų savo pasaulinio lygio šachmatų partiją“.

 

Vytauto Lansbergio biografija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: