Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad nuo šiandien pradeda veikti automatinis pranešimų skambutis, kuris telefonu perduos gyventojui VMI žinutę. Pirmieji tokių priminimų sulauks 2,3 tūkst. gyventojų dėl nepateiktų metinių gyventojo (šeimos) turto deklaracijų bei 890 asmenų dėl internetiniuose skelbimų portaluose nenurodyto automobilio Savininko deklaravimo kodo (SDK), kurį nuo gegužės 1 d. privalu skelbti parduodant transporto priemonę*.

Šis naujas klientų informavimo būdas leis efektyviau ir greičiau informuoti gyventojus, nes vienu metu perduos pranešimą visiems atrinktiems asmenims, t. y. VMI specialistams nebereikės skambučių atlikti rankiniu būdu. Taip pat automatinis skambutis bus naudojamas susisiekti su klientais, kuriems įprastai dėl Elektroninio deklaravimo sistemoje (toliau – EDS) nenurodytų pilnų kontaktinių duomenų pranešimai būdavo siunčiami klasikiniu paštu.

„Pasitaiko atvejų, kuomet išsiųstas laiškas dėl nurodyto netikslaus gyvenamosios vietos adreso ar kitų priežasčių pavėluotai pasiekia arba iš viso nepasiekia gavėjo. Šiuo atveju, automatinis skambutis bus pakartotas kelis kartus, jei gyventojas nespėja atsiliepti į pirmą ar antrą“, - teigia VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad tik pilnai ir teisingai užpildyta gyventojų kontaktinė informacija (el. pašto adresas, telefono numeris, gyvenamosios vietos adresas) gali užtikrinti sklandų ir greitą bendravimą su mokesčių administratoriumi.

VMI duomenimis 87 proc. visų klientų yra pilnai užpildę savo duomenis - jiems aktuali informacija ir toliau bus siunčiama per Mano VMI / EDS, el. paštu. Savo kontaktinių duomenų nenurodžiusiems klientams vien per praėjusius metus buvo išsiųsti 128 tūkst. pranešimų klasikiniu paštu.

Primename, kad konsultacijas mokesčių klausimais teikia VMI specialistai trumpuoju telefonu 1882, nuotolinės paslaugos teikiamos numeriu 8 5 2191 777. Taip pat, aktuali informacija skelbiama ir nuolat atnaujinama www.vmi.lt

*Skelbimuose, eksponavimo aikštelėse / prekyvietėse matomoje vietoje.

VMI inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: