„Sodra“ jau nuo š.m. sausio mėnesio skelbė apie įtraukimą į pensijų kaupimą arba automatinį sustabdytų įmokų atnaujinimą. Gyventojai buvo raginami iki birželio 30 d. apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje. (Plačiau apie tai ČIA). Nors „Sodra“ tvirtino, kad žmonėms, kurie neperskaito informacijos asmeninėse paskyrose, siunčiami registruoti laiškai, tą neigia jonavietė Sigita. Anot moters, ji visai atsitiktinai pastebėjo, kad pavėlavo atsisakyti kaupimo, jokių laiškų negavo, ir dabar jaučiasi "išprievartauta".

„Blioviau iš pasiutimo“

„Tai taip išeina, kad aš dabar nebegaliu jau sustabdyti? Sunervino, vakar net blioviau iš pasiutimo.

Aš jau anksčiau, prieš kelis metus buvau sustabdžiusi pensijų kaupimą ir lyg buvo ramu. O dabar negavau jokios informacijos, jokio elektroninio ar paprasto laiško, kad man vėl reikia kartoti atsisakymą. Tik kitais tikslais atsidarius asmeninę „Sodros“ paskyrą pamatau, kad mano pensijų kaupimas vėl atnaujintas, nes aš iki birželio 30 d. nepareiškiau nesutikimo. Paskambinus „Sodrai“ gavau nelabai guodžiantį atsakymą – atsisakyti pensijų kaupimo galėsiu, jei įstatymai pasikeis. 

Jau kyla minčių emigruoti, atsisakyti Lietuvos, nes aš jaučiuosi "išprievartauta". Kai jiems reikia,  tai ir iš po žemių iškas dėl kokios skolos ar prievolės, bet jei jau žmogui kažką pranešti – tai vos ne paslapčia.

Čia prievolė gaunasi prieš mano valią, visam gyvenimui „pagavo“. Kur teisybe? Kur žmogaus laisvė rinktis?  

Ir pabaigai. Ar gali man kas nuoširdžiai pasakyti, kaip dažnai tikrinate savo „Sodros“  paskyrą? Jei jie tyliai ramiai, smulkiu šriftu apačioje parašo, kad reikia atnaujinti duomenis ir negauni jokio kito pranešimo, tai kaip gali jaustis neapgautas sistemos?“, - rašo Sigita.  

Nebegali atsisakyti

Kaip yra skelbusi „Sodra“, žmonės, kurie tapo II pakopos pensijų kaupimo dalyviais, nuo šiol mokės pensijų kaupimo įmokas pensijų fondams.

Kaupimas antroje pakopoje yra ilgalaikis įsipareigojimas. Dalyvaujantys antros pakopos pensijų kaupime žmonės negali atsisakyti kaupimo ir pasinaudoti sukauptomis lėšomis, kol pasieks pensijos amžių.

Jei žmogus neteks darbo, tuo laikotarpiu fondų nebepasieks naujos įmokos. Jau pervestos lėšos bus ir toliau investuojamos. Be to, pateikus prašymą įmokų mokėjimą galima sustabdyti nuo 1 mėnesio iki 12 mėnesių per visą kaupimą.

Į „spąstus“ pakliuvo daugiau

„Turiu puikų pavyzdį, kaip tokia tvarka ,,prigauna" žmogų. Mano draugė buvo atsisakiusi kaupimo, tačiau vieną įtraukimą praleido, nepasitikrino ,,Sodros" paskyroje gaunamų žinučių ir vuolia - ji priversta kaupti.

Tokia tvarka - labai palanki terpė gyventojų prigaudinėjimui, o paskui jau daryk, ką nori , nes niekur nebesidėsi - kaupsi," – kiek anksčiau yra teigęs jonavietis Matas, kuris tvirtino, kad tokia tvarka ne kas kitas, o žmonių prigaudinėjimas. (Plačiau apie tai ČIA.)

Liepos 13 d. duomenis, beveik 61 tūkst. gyventojų pradės kaupti pensijai antroje pakopoje.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: