Šiemet (kaip ir pernai) pirmoji lapkričio pusė buvo gerokai (~3 laipsniais) šiltesnė už daugiametę normą, tačiau norime to ar ne kalendorinė žiema jau visai čia pat, rašo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba ir skelbia, kad jau šią savaitę mus pasieks tikra žiema.

Trečiadienį vietomis nedideli krituliai, vyraus sniegas. Vėjas naktį silpnas, dieną pietų, pietvakarių, 5–10 m/s, pajūryje vakare gūsiai 15 m/s. Temperatūra naktį 4–9, Kuršių nerijoje apie 2 laipsnius šalčio, dieną nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos, vakariniame šalies pakraštyje 3–5 laipsniai šilumos.

Ketvirtadienį orai subjurs. Daugelyje rajonų krituliai: naktį vyraus sniegas, šlapdriba, dieną šlapdriba ir lietus. Naktį vietomis snigs smarkiai, kils pūga. Vėjas pietvakarių, vakarų, 15–20 m/s, pajūryje gūsiai 21–26 m/s. Temperatūra naktį 2–7 laipsniai šalčio, pajūryje 0–2 laipsniai šilumos, dieną 3–8 laipsniai šilumos.

Penktadienį daug kur protarpiais krituliai. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 9–14 m/s, naktį ir rytą daug kur gūsiai 15–20 m/s, pajūryje iki 24 m/s. Temperatūra naktį nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos, dieną 0–5 laipsniai šilumos.

Savo ruožtu kelininkai teigia, kad žiemos sezonui pasiruošę.

,,Nuolat stebėdami orų situaciją Lietuvoje ir kelių būklę, visi mūsų padaliniai yra pasiruošę bet kuriuo metu pajudėti į valstybinės reikšmės kelius, kad užtikrintų geriausias galimas sąlygas", - skelbia ,, Kelių priežiūra" bei ragina vairuoti atsakingai, saugiai ir laikantis kelių eismo taisyklių.

Plačiau apie pasiruošimą žiemai pasakojama ČIA. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: