Seimo narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į susisiekimo ministrą Marių Skuodį, siūlydamas atsisakyti nuo sovietinių laikų beveik nepakitusio kelio ženklų dizaino ir jį pritraukti prie europinių standartų.

Tokį pat prašymą Seimo narys Kęstutis Masiulis buvo pateikęs ir buvusiam ministrui Jaroslavui Narkevičiui prieš dvejus metus, tąkart ministras nebuvo apsisprendęs. Anot Seimo nario K. Masiulio, Lietuvos kelio ženklų dizainas per 30 laisvos Lietuvos metų mažai keitėsi ir yra beveik toks pat, kaip buvo naudojamas Sovietų Sąjungoje.

„Ministras Narkevičius žadėjo tartis su specialistais, diskutuoti, bet baigėsi jo kadencija ir sprendimai nebuvo priimti. Šiandien toks kelio ženklų dizainas vis dar yra naudojamas Rusijoje, Baltarusijoje, Kazachstane ir kitur. Simboliškai vis dar esame buvusios SSRS įtakos zonoje. Lenkijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų Europos šalyse kelio ženklinimo dizainas pastebimai skiriasi nuo lietuviško. Jeigu jau esame Vakarų pasaulio dalis, neturėtume išlaikyti ir simbolinių, vaizdinių sąsajų su SSRS“, – svarstė parlamentaras.

Seimo narys K. Masiulis teigia, jog tarptautinės sutartys numato, kad kelio ženklų reikšmė visame pasaulyje turi būti suprantama, bet dizainą pasirenka kiekviena šalis. Anot jo, naujo dizaino sukūrimas ir ženklų keitimas nebūtų brangus, kaip teigia kritikai.

„Ženklai galėtų būti keičiami tik tuomet, kai jie nusidėvi, kai ateina laikas juos atnaujinti, kai vykdoma kelio rekonstrukcija, keičiamas eismo organizavimas. Nebūtina tai daryti vienu ypu. Per dešimtmetį visas kelių simbolių vaizdas pasikeistų iš esmės. Esame laisvi spręsti dėl savo šalies reikalų, todėl esame laisvi apsispręsti ir dėl kelio ženklų. Ar liekame posovietinėje simbolių erdvėje, ar sukaupsime jėgų būti savarankiški?“ – teigė K. Masiulis.

Metalinis kelio ženklas tarnauja apie 10 metų, vėliau jį būtina keisti dėl nusidėvėjimo.

lrs.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: