Debunk.org komanda pradeda rinkti pavyzdžius, kai Meta priklausančios platformos netinkamai apriboja arba blokuoja žinučių apie Rusijos karą Ukrainoje sklaidą ar autorių veiklą.

Turinio moderavimo klausimas tampa ypač svarbus Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje.

„Šiandien didžiosios socialinių medijų platformos naudoja tiek dirbtinio intelekto algoritmus, tiek turinio moderatorius, tačiau algoritmai labai prastai veikia lietuvių kalba, o Lietuvai skirtų moderatorių skaičiai yra maži. Todėl matome daug atvejų, kai gaunami apribojimai ar blokavimai neatitinka“, – sako Viktoras Daukšas, Debunk.org vadovas.  Pasak jo, šia iniciatyva siekiama surinkti daugiau pavyzdžių ir pradėti konstruktyvesnį darbą su socialinių medijų platformų atstovais.

„Vyriausybės kanceliarija, ypatingai pastaruoju metu, įdėmiai stebi situaciją socialiniame tinkle „Facebook“, mato vartotojų nusiskundimus dėl galimai nepagrįsto įrašų, remiančių Ukrainą,  trynimo bei autorių blokavimo. Bendraujame su Meta kompanijos atstovais ir siekiame ne tik eskaluoti konkrečius pavyzdžius, bet ir rasti sisteminius sprendimus, kad tokios situacijos nesikartotų. Tikimės, kad Debunk.org komandos iniciatyva padės nustatyti konkrečius atvejus, kai įrašai apie Rusijos karą Ukrainoje buvo trinami be pagrindo, tiek identifikuos bendrą problemos mastą. Ši informacija galėtų tapti rimtu argumentu ir diskutuojant su Meta kompanijos atstovais dėl moderavimo pokyčių socialiniame tinkle „Facebook“, ir keliant klausimą Europos Komisijos lygiu“, – pažymi Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.   

„Akivaizdu, kad turinio filtravimas „Facebook“ yra problema. O efektyviam problemų sprendimui yra vienas kelias – mokslinis tyrimas, kurio metu galime suprasti gilumines problemos priežastis ir jos atsiradimo bei veikimo mechanizmą. Tik tai padarę galime pasiekti, kad problemos neliktų“, – teigia Rimvydas Laužikas, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanas.

Duomenis analizuos Debunk.org analitikų komanda bei Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto ir Debunk.org įsteigtos jungtinės taikomojo mokslo grupės „Baltijos dezinformacijos observatorija“ nariai.

Patikrinus surinktą informaciją, bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Vyriausybe, gauti pavyzdžiai bus pateikti Meta siekiant tobulinti įmonės valdomų platformų turinio moderavimo politiką.

Pranešimus pateikti galite šioje nuorodoje: https://form.typeform.com/to/TyTwaH5R

lrv.lt inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: