Pastarųjų dienų aktualijos, neatsiejamos nuo koronaviruso parodė, kad pandemija dideliam kiekiui žmonių kelia baimę - dalis jų griežtai izoliavosi namuose ir neina į miesto gatves be reikalo, nemažai darbingo amžiaus gyventojų dirba tiesiai iš namų. Apie juntamą baimę primena ir vakarop ištuštėjantys parduotuvių prekystaliai. Būtent dėl pastarojo fakto į portalą jonavoszinios.lt ir kreipėsi skaitytoja Renata, raginanti gyventojus ,,atsimerkti" bei pagalvoti ne tik apie save. 

,,Norėčiau, kad išplatintumėt atvirą mano laišką, kurį nusprendžiau paviešinti po ilgų galvojimų. Koronavirusas baimę pasėjo ne tik Jonavoje ar Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Savaime suprantama, kad žmonės nenori sirgti, bet jų poelgiai priminė, kaip dažnai mes galvojame apie save ir kaip retai - apie kitą. Kalbu apie tuščias prekių lentynas.

Vakar apvažiavau visas Jonavoje veikiančias prekybos vietas, nes ieškojau dezinfekcinio skysčio. Laimei, radau tai, ko man reikėjo, bet... Paieškos nebuvo lengvos, o jų sunkumu skundėsi ir ne vienas kitas asmuo, kurį sutikau parduotuvėse.  Kol ieškojau šioms dienoms būtino dezinfekcinio skysčio mačiau, kad kiti savo prekių maišuose nešėsi ir ne po vieną jo butelį. Žmonės, ar jūs ruošiatės juo plauti grindis? 

Parduotuvėse nuolat trūksta ir tualetinio popieriaus, mėsos. Kai kažkas užsiperka šių prekių mėnesiams į priekį, kiti neturi jų namuose jau dabar.

Gal reikėtų pagalvoti ne tik apie save bei palikti itin svarbių prekių kitiems? Būkime supratingi šiuo sunkiu laikotarpiu ir apsidairykime aplink - esame ne tik mes.

Žinoma, prekybininkai dėl tokio perkamumo tik trina rankomis, bet jis dar kartą priminė liūdną faktą - esame vartotojiška visuomenė, bijanti šiek tiek pagyventi be tualetinio popieriaus", - savo apmaudą išliejo Renata.

Didieji prekybos tinklai praėjusį savaitgalį fiksavo ženkliai išaugusius ilgai negendančių maisto produktų pardavimus. Pardavimai išaugo net ir tokiose prekybos vietose kaip ,,Topo centras" - čia sekmadienį fiksuoti 50 proc. aktyvesni pardavimai fizinėse parduotuvėse.

Prekybininkai ragina žmones nepanikuoti ir žada, kad būtinų maisto prekių prekystaliai bus nuolat pildomi.

Asociatyvi archyvo nuotr.

Taip pat skaitykite: