Apie vairuotojų bei pėsčiųjų atsakomybę kelyje ties perėjomis diskutuojama nuolat. Ne paslaptis, kad tokios diskusijos nepraeina be kaltinimų: pėstieji aiškina, kad vairuotojai neskuba jų praleisti, vairuotojai kartoja, jog pėstieji per perėjas eina nesidairę, neįvertinę situacijos. Žeimių gatvėje yra kelios pėsčiųjų perėjos, tačiau viena - reguliuojama šviesoforu. Šis veikia ne ištisą parą - nuo vėlyvo vakaro iki ryto mirksi tik geltona šviesa. Kaip pasakoja netoliese minėto šviesoforo gyvenanti skaitytoja Renata, mirksint geltonam šviesoforo signalui vairuotojai tarsi pamiršta Kelių eismo taisykles ir ignoruoja pėsčiuosius. Dėl to esą kyla pavojus, jog gali nutikti nelaimė.

,,Esu ir vairuotoja, ir pėsčioji. Pastebėjau, kad šviesoforas Žeimių gatvėje veikia tik dieną. Kai mirksi geltona šviesa, dauguma vairuotojų tiesiog ignoruoja pėsčiųjų perėją, lyg jie neturėtų praleisti pėsčiųjų. Neseniai savomis akimis mačiau kaip ten vos nebuvo partrenkta mergina. Ir ji tikrai ėjo atsakingai, tačiau atlėkę jaunuoliai, panašu, buvo įsitikinę, kad jei mirksi geltona šviesa, perėjos ženklas negalioja. Dėl to noriu atkreipti vairuotojų dėmesį - jūs privalote paisyti KET, o jei nežinote taisyklių, metas pasimokyti jas dar kartą", - akcentavo Renata.

Primename, kad KET nurodo, jog geltonas mirksintis signalas leidžia eismą ir įspėja, kad sankryža arba pėsčiųjų perėja nereguliuojama. Kai perėja nereguliuojama šviesoforu, eismo dalyviai privalo vadovautis ženklais bei kelio ženklinimais.

Įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį ir įsitikina, kad tai saugu ir nebus trukdoma transporto priemonėms.

Taip pat skaitykite: