Koronaviruso susirgimo atvejų skaičiui vis augant, panašu, auga ir įtampa tarp gyventojų - į portalą jonavoszinios.lt paskambinusi skaitytoja Rima tikino esanti sunerimusi dėl kaimynės, kuri yra saviizoliacijoje, elgesio - lauke vedžiojamo šuns. Pasak Rimos, kaimynė pati patvirtino, kad turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu ir dėl to izoliavosi savo bute. Moteris teiraujasi, ar kaimynė nepažeidžia įstatymų? Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad saviizoliacijoje esantys keturkojų šeimininkai tam tikrais atvejais turi teisę išvesti augintinius į lauką, tačiau privalo laikytis atsargumo priemonių.

Paragino pasidomėti

 ,,Gyvenu daugiabutyje ir puikiai pažįstu savo kaimynus. Viena jų - gyvenanti aukštu aukščiau, dar šiandien, vesdama šunį į lauką, prasitarė, kad yra saviizoliacijoje, nes susirgo jos bendradarbė. Man iškart kilo klausimas, kodėl ji vaikšto laiptinėje, ar jos šuns negali išvesti niekas kitas? Tokių pastebėjimų sulaukusi kaimynė tik nusišypsojo ir paragino mane daugiau pasidomėti, bet, manau, čia ji turėtų gerbti kitus ir, jei įtaria, kad galėjo užsikrėsti, nevaikščioti viešose laiptinėse. Kaip yra iš tikrųjų? Ar kaimynė - teisi?", - klausė skaitytoja.

Tik 15 minučių

SAM dar anksčiau informavo visuomenę, kad augintinių šeimininkams, turėjusiems sąlytį su koronavirusu (COVID-19) sergančiu asmeniu, ir negalintiems perleisti augintinių priežiūros kitiems asmenims, leidžiama išeiti į lauką ne ilgiau kaip 15 min., jeigu jie neturi ūmiai virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių.

,,Išvedęs augintinį į lauką, žmogus privalo visą laiką dėvėti veido apsaugos priemones: veido kaukes, respiratorius ar kt. bei vengti bet kokio kontakto su kitais asmenimis. Draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose: renginiuose, parduotuvėse, viešo maitinimo įstaigose ir pan.

Jei su žmogumi susisiekia pareigūnai, atliekantys patikrinimą dėl izoliacijos sąlygų laikymosi, žmogus privalo nedelsiant grįžti į izoliavimosi vietą", - primena SAM.

Prašo elgtis atsakingai

Sveikatos apsaugos ministerija prašo gyventojų sąmoningumo ir primena, kad gyvūnus auginantiems žmonėms trumpam išeiti į lauką galima tik tuo atveju, jei asmuo neturi virusinei kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių.

Taip pat skaitykite: