Pavasariui įpusėjus, tačiau orams nelepinant, portalo jonavoszinios.lt skaitytoja Birutė sunerimo dėl šildymo sezono pabaigos - moteris baiminasi, kad radiatoriai atšals anksčiau nei saulė prišildys namus. 

„Pasižiūrėjus į artimiausią orų prognozę, termometrai turėtų rodyti didėjančią šilumą, bet šilumos įspūdį panaikina žvarbus vėjas. Baisu pagalvoti, jei šilumininkai jau planuoja atjungti šildymą namuose. Ar yra galimybė sužinoti artimiausius jų planus, nes jei skaičiuos vidutinę lauko oro temperatūrą, bet neatsižvelgs į žvarbius vėjus, tikėtina, kad netrukus butuose sėdėsime su kailiniais“, - rašo Birutė K.

UAB ,,Jonavos šilumos tinklai", reaguodami į skaitytojos užklausą primena, kas lemia šildymo sezono pabaigą.

,,Šildymo sezonas baigiamas savivaldybės institucijos sprendimu. Šildymo sezoną rekomenduojama baigti, kai ne trumpiau kaip tris paras vidutinė paros temperatūra  būna aukštesnė už +10 oC.

Kitu laiku, negu savivaldybės institucijos nustatyta šildymo sezono pabaiga, gyventojai balsų dauguma gali patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos", - aiškina bendrovė.

Pabrėžiama, kad  UAB „Jonavos šilumos tinklai“ nuolat seka meteorologinę orų prognozę ir informuoja Jonavos rajono savivaldybę. 

,,Artimiausiu metu meteorologai ilgesnio atšilimo neprognozuoja, šildymo sezonas tęsiamas, pastatai šildomi nepažeidžiant higienos normų reikalavimų", - teigia UAB „Jonavos šilumos tinklai“.

Šildymo sezonas, atsižvelgus į orų prognozę, baigiamas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Šiluma atjungiama trijų parų laikotarpyje.

 

Taip pat skaitykite: