Į portalą jonavoszinios.lt kreipėsi skaitytojas Edgaras. Jo papasakota problema, galimai liečia ne vieną daugiabučio namo gyventoją, kurių kaimynai laiko šunis, palieka juos vienus namuose, o keturkojai, gal dėl liūdesio ar nerimo – nuolat loja.  

„Kaimynai bute laiko šunį. Anksti ryte ir savaitgaliais išeidami į darbą, keturkojį palieka vieną, o jis be perstojo loja. Kur kreiptis dėl šitos situacijos?“, - klausia Edgaras.

Gyvūnų laikymo Jonavos rajono savivaldybės teritorijos gyvenamojoje vietovėje taisyklės skelbia, kad gyvūnų augintinių laikytojas privalo užtikrinti, kad jo laikomi gyvūnai nekeltų triukšmo, netrikdytų viešosios rimties. Dėl gyvūnų keliamo triukšmo Gyvūno laikytojas atsako Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatyta tvarka.

Užfiksuoti rimties trikdymo atvejį

Tačiau pirmas žingsnis, kuo turėtų pasirūpinti nuo šuns keliamo triukšmo kenčiantys kaimynai – užfiksuoti rimties trikdymo atvejį.

Jonavos rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus (VTS) vedėjas Andrius Venckus teigia, kad darbo dienomis, darbo metu, apie triukšmaujantį keturkojį derėtų pranešti jų skyriui telefonu 8 349 59157. Jei atvykę specialistai užfiksuos gyvūnų keliamą triukšmą, tačiau nebus įleisti į butą dėl šeimininkų darbo užimtumo, Gyvūno laikytojas gaus pranešimą atvykti į VTS. Jei tai bus pirmasis šuns šeimininko pažeidimas dėl triukšmaujančio augintinio, asmuo gaus įspėjimą. Kartojant pažeidimą – gresia rimtesni nemalonumai. Už pakartotinį pažeidimą šeimininkai gali sulaukti baudos nuo 120 iki 230 eurų.

Švenčiu dienomis, savaitgaliais ar nedarbo metu galima kreiptis telefono numeriu 112.

Toks pranešimas - ne pirmas

Pasak A.Venckaus, nėra labai svarbu, kas atvyks tikrinti triukšmaujančio šuns šeimininkų - policijos pareigūnai, ar VTS specialistai – pažeidėjų drausminimo procedūra bus panaši. 

Kaip sako skyriaus vedėjas, dėl triukšmaujančių augintinių jonaviečiai yra gavę ne vieną surašytą administracinių teisės pažeidimų protokolą.

Specialistai pataria

Gyvūnų augintojams specialistai sako - šuo loja dėl rimtos jo galva priežasties ir tai yra neatsiejama nuo jo prigimties.

Kai tik jis paliekamas vienas namuose, keturkojis jaučia išsiskyrimo nerimą, nes mano, kad būtent jis atsakingas už šeimininko apsaugą, o jos suteikti negali ir jaučia stresą. Reikia parodyti, kad jis nėra atsakingas šeimininko saugumą, tuomet keturkojis atsipalaiduos ir nebejaus nerimo.

Nuotolinės radijo stotelės, kuomet vienas namuose paliktas šuo gali girdėti šeimininko balsą, elektrošoko apykaklės ar skanėstų dalijimas už tai, kad augintinis nustotų loti – nėra išeitis.

Pasirūpinkite, kad šuo pakankamai prasimankštintų – pavargęs šuo paprastai yra ramus šuo. Taipogi patariama augintinius dresuoti komandos „prabilti ir nutilti“ nuo mažumės, tartis su dresuotojais ir gauti naudingų patarimų.

Jei šuo loja per daug arba pasikeičia jo lojimo įpročiai, patariama kreiptis į veterinarus. 

Specialistai atkreipia dėmesį į faktą, kad kartais šeimininkai net nežino, jog jų šuo triukšmauja likęs vienas. Dėl to patariama kilusią problemą visada pabandyti aptarti su kaimynais, o ir kaimynai turėtų apie problemą papasakoti gyvūnų mylėtojui. 

Asociatyvi pixabay.com nuotrauka 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: