Namų parazitai - nelaukti svečiai, su kuriais neretai itin sunku atsisveikinti visiems laikams. Su šia problema susidūrė ir skaitytojas Justas, pasakojantis, kad jo bute jau kurį laiką pastebimos įkyrios muselės. Vyras teirausi, iš kur šios atsiranda, mat su tokia pat problema susidūrė ir ne vienas jo pažįstamas.

,,Atrodo, kad jos atsirado iš niekur ir maitinasi bet kuo: vaisiais, svogūnais ir kitais dalykais, kuriuos išsitrauki iš šaldytuvo. Ar čia daugiabučių problema?", - teiravosi jonavietis. 

Iš jo pateiktos nuotraukos matyti, kad jis kalba apie vaisines museles. Apie tai, kaip susitvarkyti su šia problema, portalui tv3.lt neseniai pasakojo švaros ekspertė Giedrė Bagdonienė.  

Anot G. Bagdonienės, vaisinės muselės suaktyvėja vasaris-rudens sezonais. Jos atsiranda ten, kur yra terpė rūgti ir pūti maisto produktams. G. Bagdonienė sako, kad palankiausia vieta muselėms veistis ir daugintis yra atvira šiukšliadėžė, taip pat museles vilioja atvirai laikomi vaisiai ir daržovės ypač, kai jie pradeda minkštėti ir rūgti. Švaros ekspertė pasakoja, kad pamačius atsiradusias vaisines museles reikia greičiau imtis priemonių:

„Jeigu jau matote atsiradusias vaisines museles, reikėtų suskubti jas naikinti, nes jos dauginasi milžinišku greičiu. Svarbiausia pastebėti, kur yra jų šaltiniai, dažniausiai tai būna įvairūs vaisiai ir daržovės, tad namuose atsiradus vaisinėms muselėms, visus, jas viliojančius, atvirai laikomus maisto produktus reikėtų suslėpti. Jei maistas dar geras, galima jį slėpti šaldytuve, o maistui jau pradėjus gesti, reikėtų nieko negailėti ir viską išmesti. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į visą virtuvės zoną, pažiūrėti ar ten nėra drėgmės tarp šluosčių ar paviršių, drėgmė museles taip pat labai vilioja pasilikti.“

Svarbiausia pasirūpinti savo virtuvės švara ir higiena – nusausinti paviršius, išnešti šiukšles ir jų nelaikyti atvirai, paslėpti vaisius ir daržoves. Vaisines museles visiškai išnaikinti yra sunku, net ir neradusios naujos dauginimosi vietos, jos dar ilgai gali skraidyti namuose.

Tokiu atveju reikėtų pasigaminti vaisinių muselių viliojimui skirtą skystį, jį supilti į indą, kuris uždengtas maistine plėvele, o joje padarytos skylės muselėms sulįsti. Tokius spąstus galima daryti iš labai daug skirtingų medžiagų, keletas pavyzdžių – sutrinti bananai ar mišinys, kuris daromas iš acto ir keleto lašų indų ploviklio. Sugautas museles reikėtų išmesti.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: