,,Jonavos žinios” redakciją pasiekė skaitytojos laiškas, kuriame ji pasakoja savo sužadėtinio ligos istoriją: nesėkmingą patirtį Jonavos ligoninės Priėmimo skubiosios pagalbos skyriuje. Ši istorija – asmeninis skaitytojos požiūris, nuomonė ir patirtis, už kurią redakcija neatsako.  

Skaitytoja rašo (kalba taisyta): 

,,Viskas prasidėjo šeštadienį, birželio 1 d.,  kai mano sužadėtinis pasijuto blogai ir pradėjo kilti temperatūra. Po dviejų dienų pradėjo skaudėti ir sėdmenis. 

Birželio 5 d. ryte kreipėmės į Jonavos ligoninės priėmimo Skubiosios pagalbos skyrių dėl aukštos temperatūros bei didelių skausmų sėdmenyse. Skyriuje suleido vaistų ir paleido namo su rekomendacija važiuoti pas šeimos gydytoją.  

Sekančią dieną nuvažiavus pas šeimos gydytoją ir atlikus kraujo tyrimą, buvo išrašyti antibiotikai. Deja, jie nepadėjo.  

Birželio 8 d. naktį, 02:45, kamuojamas didelio skausmo, aukštos temperatūros bei galvos svaigimo, sužadėtinis vėl nuvažiavo Jonavos ligoninės Priėmimo skubiosios pagalbos skyrių,  tikėdamasis gauti pagalbos, tačiau ten tik šiek tiek prasivėrė durys ir nemaloni moteris paklausė ,,kas yra?”.  Vyrui atsakius, kad kankina aukšta temperatūra, ji pakeltu tonu sako: ,,tai kuo aš dabar tau padėsiu? Atvažiuok ryte.” 

Sužadėtinis grįžo namo neapžiūrėtas ir vėl bandė užmigti skausmuose.  

Sekmadienio popietę dėl pablogėjusios sveikatos iškviečiau Greitosios medicinos pagalbos ekipažą į namus. Atvažiavo paramedikas, pamatavo pulsą, vyras dar pakartojo, kad negali apsiversti, nes labai skauda sėdmenis. Paramedikas suleido vaistų nuo skausmo, tačiau neapžiūrėjo skaudančios vietos, ir nurodė kreiptis į šeimos gydytoją, o pablogėjus - vėl kreiptis į Greitąją medicinos pagalbą, ką mes jau ir buvome padarę.  

Daugiau Greitosios pagalbos nesikvietėme, nes jau ir taip nelabai gavome efektyvios pagalbos, o ir pabijojome vėl būti apšaukti. 

Pirmadienį nuėję pas šeimos gydytoją, pasakėme, kad būklė nepagarėjo, o temperatūra laikosi 10 dieną, su vaistais dviems trims valandoms ,,nusimuša” iki 37,5. Tada išgirdome, kad vyras jau dvelkia acetonu ir jį reikia skubiai guldyti į ligoninę. Gydytoja išrašė siuntimą, skubiai nuvykome į Kauno klinikinę ligoninę. Po atliktų kraujo tyrimų ir chirurgo apžiūros nustatytas proktitas (aplink išangę ir tiesiąją žarną esančių audinių uždegimas, pūlinys - red. past.), skubiai atlikta operacija. Tuo metu CRB rodiklis siekė 447, organizme buvo susikaupę pūliai, kurių tūris siekė daugiau nei 300 ml. 

Chirurgas buvo šokiruotas, sužinojęs, kiek dienų pacientas išbuvo tokiame skausme.  

Sakė, kad reikia džiaugtis, jog laiku atvažiavome, nes galėjo baigtis labai blogai.  

Norime padėkoti Kauno klinikinės ligoninės (Šilainiuose) Skubios pagalbos skyriui, Infekcinių ligų skyriui už operatyvią bei efektyvią pagalbą - apžiūrą ir operaciją mano būsimam vyrui. Atskira padėka chirurgui  Edmundui  Žurauskui ir jo komandai.” 

Skaitytoja ragina žmones nelikti abejingus, dalintis patirtimi, kad tokių situacijų, kai žmogaus gyvybei kyla pavojus, būtų galima išvengti.  

 

,,Jonavos žinios” redakcija skaitytojos laišką perdavė ir Jonavos ligoninės administracijai. Šiuo metu laukiama įstaigos komentaro. 

Pirmasis VšĮ ,,Jonavos ligoninė" komentaras publikuojamas čia

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: