Ruklos miestelyje sklinda kalbos, kad kilus konfliktui tarp dviejų šeimų, o tiksliau – muštynėms tarp dviejų moterų, viena  - su kraujosruva paakyje, kitai – pradrėkstas smakras. Sklandančios kalbos apie muštynes spalio 6-osios vakarą pasiekė ir policijos pareigūnus. Susidomėti, iš pirmo žvilgsnio gal būt paprastu įvykiu, paskatino tai, jog apie vieną incidento dalyvę buvo rašyta jau ne kartą. Viena tariamų muštynių veikėja – Ruklos miestelio gyventojams gerai žinoma, nesutramdomo elgesio bei sukčiavimu įtariama vietos gyventoja I. T.

Moteris „įžymybė“ ?

Apie rukliškę I.T. ir jos šeimą rašyta ne kartą. Jos gyvenimo istoriją pasakojo net tik vietinė, bet ir šalies žiniasklaida, kuomet 2017 metų balandžio mėnesį  Rukloje vyresni kiemo draugai  šešiamečiui I.T. sūnui ant galvos užpylė parako ir padegė. (Plačiau apie tai ČIA). 

Kiek vėliau, I.T. pričiupta bandymu pasipelnyti, kai ji prašė žmonių paaukoti jos sūnaus gydymui pinigų, nors tiek kaimynai, tiek Ruklos seniūnija nedvejojo – vaikas buvo pasveikęs. Po paviešinimo apie galimą aferą, prašymai paaukoti vaiko gydymui iš socialinių tinklų dingo.

2019-aisiais, I.T. ir vėl sugalvojo gudrybę išvilioti pinigų iš patiklių gyventojų -  kelis kartus prašė paaukoti šuns, kurio nemato net kaimynai, gydymui. (Plačiau apie tai ČIA).

Kad moteris linkusi nusikalsti, neleidžia abejoti ir policijos veiksmai, kuomet šių metų vasarą pareigūnai nuo Karmėlavos vijosi ruklietę, kuri apsivogė degalinėje. (Plačiau apie tai ČIA). 

Moters ir jos šeimos netoleruojamu elgesiu neleidžia abejoti ir daugiabučio namo kaimynų prašymas rajono įstaigoms dėl I.T. šeimos iškeldinimo iš savivaldybei priklausančio socialinio būsto. 2020 m. rugpjūtį prašymą pasirašė 51 kaimynas.

„(...) I.T. savo elgesiu provokuoja kaimynus, grasina padegti automobilius, buto duris. Šeimos vaikai gadina bendrą kaimynų turtą (sulaužė visų naujai sudėtų laiptinės plastikinių langų užraktus, ), spjaudo ant kaimyną durų, langų, teplioja dantų pasta kaimynų duris, mėto degančius popieriaus lapus į kaimynų balkonus, šlapinasi pro 4 aukšto langą.(...) I. T. per 4 aukšto balkoną išmetė čiužinį, kuris krisdamas nulaužė kaimynų anteną. Anksčiau, kol vaikai buvo mažesni, dar kažkaip sureaguodavo į pastabas. Dabar jų negalime sudrausminti, nes mūsų atžvilgiu pasipila necenzūrinių žodžių lavinos. Jie sako, kad ką norės, tą ir darys - ne mūsų reikalas. Mes priversti dažnai kviesti jiems policiją (...)“, - rašoma kaimynų prašyme.

Prašymą, kuriame aprašyti ir kiti I.T. šeimos elgesio sutrikimai, pasirašę kaimynai teigia, kad gyvenimas kaimynystėje su I.T. ir jos vyro T.T. šeima yra nebeįmanomas ir, siekiant užtikrinti visų gyventojų normalias gyvenimo sąlygas, prašo šiai šeimai surasti kitą būstą ir ją iškeldinti.

I.T. kerštas kaimynams už bandymą iškeldinti?

Ruklos miestelio daugiabučio namo gyventojai pateikę prašymą UAB „Jonavos paslaugos“ dėl aptariamos rukliškės šeimos iškeldinimo iš socialinio būsto dėl jų netinkamo gyvenimo būdo, nuolatinių konfliktų su kaimynais. Šiuo metu byla jau yra pasiekusi Teismą. Galimai dėl to, kad kaimynai trokšta atsikratyti nepakenčiamos I.T. kaimynystės, konfliktinė moteris bandė laiptais žemyn nustumti iškeldinimo procedūros iniciatorę Kristiną (vardas pakeistas, redakcijai žinomas), kuri policijai pateikė spalio 6-osios vakaro įvykio paaiškinimą.

„(...) Mano vyras bandė pakalbinti I. T. ir norėjo pasiaiškinti, kodėl ji šmeižia mūsų šeimą. Įėjom į laiptinę , o I.T. keikėsi ir rėkė, kad nieko nekalbės. Laiptinėje I. T. lipo pirma, aš su vyru antri, o už manęs lipo mano sesuo.  Man pabandžius I. T. aplenkti ties laiptais nuo pirmo aukšto iki pašto dėžučių, I. T. mane stūmė žemyn, ko aš visiškai nesitikėjau. Aš bandžiau nenukristi, todėl savisaugos sumetimais, gindamasi, stvėriausi už jos. Nepastebėjau, kad būčiau ją sužeidus, bet to ir nesiekiau. Paskui ji dar labiau pradėjo rėkti ir skambinti pagalbos telefonu. Tuo ir pasibaigė šis konfliktas. Jokių fizinių smūgių nebuvo ir niekas jos nemušė. I. T. skleidžia melagingą informaciją, kad kaimynai ją sumušė, renka liudytojus, kurie galėtų sutikti melagingai paliudyti“, - aiškinime policijai rašo Kristina.

Ko gero, neįmanoma į vieną tekstą sutalpinti visų I.T. "žygdarbių", tačiau šiuo metu sklindančios kalbos, kad po dviejų moterų tariamų muštynių vienai pamušta akis, kitai pradrėkstas smakras – netiesa.

Ryžtingai nusiteikę I.T. kaimynai nepabūgo. Buriasi draugėn ir ruošiasi visiems gyvenimo įvykiams – draudžia savo turtą, bendru tarpusavio sutarimu diegia vaizdo stebėjimo kameras bei su nekantrumu laukia teismo sprendimo dėl I.T. šeimos iškeldinimo.

Iškeldinimas iš socialinio būsto  

Iškeldinti šeimą iš socialinio būsto nutraukiant nuomos sutartį galima teismo keliu.  Kai netinkamai besielgiantys asmenys gyvena savivaldybės nuomojamame bute, kaimynai turi galimybę kreiptis į savivaldybės būstų administratorių (UAB „Jonavos paslaugos“) prašydami nutraukti buto nuomos sutartį teismo keliu dėl netinkamo nuomininkų elgesio ir neįmanomų sąlygų gyventi greta sudarymo. Kartu su tokiu kreipimusi, kaimynai turėtų pateikti nuomininko netinkamo elgesio įrodymų (policijos protokolų, kaimynų kolektyvinių pareiškimų ir pan.).  Panašūs ieškiniai teismui turi būti pagrįsti, todėl būtina fiksuoti tvarkos pažeidimus, triukšmus, muštynes kviečiant policiją.

Kadangi sprendimą dėl nuomos sutarties nutraukimo ir triukšmadarių iškeldinimo priima teismas, labai svarbu, kad iškeldinimu suinteresuoti asmenys aktyviai dalyvautų iškeldinimo procesuose ir bendradarbiautų su namo administratoriumi. Kaimynai neturėtų pabūgti ir duoti liudijimus.

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: