Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jau tradiciškai spalį skelbia „Olimpiniu mėnesiu“ – pradedama registracija į pradinukams skirtą projektą.

Kasmet didelio susidomėjimo sulaukianti iniciatyva šiemet pakvies dėmesį atkreipti į jau dalyviams pažįstamas fizinio aktyvumo, sveikos mitybos bei emocinės sveikatos temas. Penktąjį sezoną „Olimpinis mėnuo“ pasitiks atnaujintas – į temų sąrašą po kelių metų pertraukos sugrįžta ir kokybiško poilsio tema.

„Olimpinis mėnuo neabejotinai yra vienas populiariausių mūsų įgyvendinamų projektų, kasmet sulaukiantis vis didesnio įsitraukimo. Projekto organizatoriai atidžiai seka dalyvių pedagogų atsiliepimus ir pastebėjimus bei nuolat tobulina programą siekdami efektyviausio rezultato.

Šiemet ji bus papildyta kokybiško poilsio tema, kuri tampa vis aktualesnė dabartiniame skubančiame pasaulyje. Taip pat jau įprastai kviesime vaikus patirti judėjimo džiaugsmą, ugdyti sveikos mitybos įpročius bei gilinti emocinio raštingumo žinias.

Augantis projekto populiarumas yra nuoširdaus pedagogų darbo bei noro ugdyti sveikesnę, fiziškai bei emociškai raštingesnę kartą atspindys. Esame ypatingai dėkingi kiekvienam iš jų už įkvėpimą dešimtims tūkstančių vaikų kasmet patirti projekto naudas“, – kalbėjo olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Kokybiško poilsio tema – ne vienintelė šiemet dalyvių lauksianti naujovė. Spalio 2 d. prasidėsiančiame projekte lauks dar daugiau įtraukiančių, aktyvių užduočių, kurios vaikams padės praktiškai pažinti visas siūlomas temas.

Dalyvaujančių mokyklų pedagogams bus skirta metodinė medžiaga bei rekomendacijos su informacija, kaip vesti fizinio ugdymo pamokas, kaip įkomponuoti projekto veiklas ir turinį į kitas pamokas, vesti užsiėmimus tarp pamokų.

Atskiros rekomendacijos pedagogų pagalba pasieks ir dalyvių tėvelius, kurie, kaip ir kasmet, taps svarbia projekto dalimi, namuose kviesdami vaikus kartu daugiau judėti ar net išsiruošti į nuotykių ekspediciją.

Į „Olimpinį mėnesį“ jau tradiciškai įsitrauks ir sportininkai bei olimpiečiai, kurie savo pavyzdžiu įkvėps pradinukus pasidalindami savo patirtimi kiekviena iš projekto temų.

„Jau penktus metus įgyvendinamas projektas dalyvius pasitiks atnaujintas ir patobulintas. Esame labai dėkingi pedagogams, kurie ne tik nuoširdžiai įsitraukia, bet ir dalijasi pastebėjimais, į kuriuos kasmet atkreipiame dėmesį. Šiemet įtraukėme dar daugiau smagių ir aktyvių užduočių, kurios vaikų yra itin mylimos. Neabejojame, kad kartu su specialistais ruošiama programa maloniai nustebins.

Taip pat džiaugiamės, kad į projektą jau tradiciškai įsitrauks ir sportininkai, olimpiečiai, kurie vaikams tampa sektinu pavyzdžiu. Šiuo metu vyksta aktyvūs pasiruošimo darbai, tačiau jau nekantraujame pradėti penktąjį projekto sezoną“, – atviravo LTOK olimpinio švietimo direktorius Kasparas Šileikis.

„Olimpinis mėnuo“ bus įgyvendinamas spalio 2-29 dienomis.

Projekto tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais ir tėvais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Praėjusiais metais į „Olimpinio mėnesio“ veiklas įsitraukė 2,7 tūkst. pradinių klasių arba daugiau nei 50 tūkst. pradinukų iš visų 60 Lietuvos savivaldybių.

Iniciatyvą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. Organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija bei Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. 

REGISTRACIJA

Registracija vykdoma iki rugsėjo 27 d.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: