Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas lapkričio 30 d. – gruodžio 4 d. lankėsi Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur dalyvavo Ronaldo Reagano vardo nacionaliniame gynybos forume. Ministras kartu su aukščiausio rango JAV saugumo ir gynybos pareigūnais diskutavo apie svarbiausius šių dienų iššūkius globaliai saugumo darbotvarkei.Forumo diskusijose daugiausia dėmesio skirta vykstančiam konfliktui Gazoje, karui Ukrainoje ir Kinijos keliamiems iššūkiams bei galimam atsakui. Diskusijų dalyviai sutarė, kad JAV piliečių tolesnė parama, gynybos pramonės pajėgumai ir technologinis pranašumas bei sąjungininkų susitelkimas – esminiai veiksniai, leisiantys JAV dabar ir ateityje dorotis su kylančiais saugumo iššūkiais.

 

Pasak ministro A. Anušausko, forumo dalyviai diskusijų metu ne kartą pabrėžė ir JAV abiejų partijų valią tęsti paramą Ukrainai bei gebejimą susitarti net aštrių politinių nesutarimų kontekste.„JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino, JAV kariuomenės vado generolo Charleso Browno ir kitų aukšto rango pareigūnų pasisakymai šiame forume neleidžia suabejoti JAV lyderyste ir pasirengimu prisiimti atsakomybę tiek Europoje, mūsų regione, tiek Ramiojo vandenyno Indijos regionuose – visur, kur reikia atremti autokratus ir juos remiančius. JAV reikalingi tokie pat stiprūs ir įsipareigojimų nevengiantys sajungininkai kaip Lietuva. Iš visų sutiktų JAV pareigūnų išgirdau Lietuvos gynybos stiprinimo ir aktyvios Lietuvos gynybos politikos įvertinimą bei stiprų raginimą nesustoti, tęsti pradėtus darbus“, – teigė A. Anušauskas.

Savo ruožtu ministras sutiktiems pareigūnams pabrėžė, kad tolesnė parama Ukrainai, laiku Lietuvai pristatoma JAV ginkluotė ir mūsų šalyje dislokuojamos JAV pajėgos yra esminės regiono saugumui, o Lietuva yra kaip niekad susitelkusi ir pasiryžusi dirbti pati bei su visais sąjungininkais ir partneriais siekiant toliau stiprinti gynybą, atgrasymą ir atsparumą.Forumo paraštėse A. Anušauskas turėjo atskirus susitikimus su JAV Senato ginkluotųjų pajegų komiteto vicepirmininku ir opozicijos lyderiu Roger Wicker, Atstovų rūmų Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininku Mike Rogers ir vicepirmininku, opozicijos lyderiu Adam Smith, specialiojo komiteto Kinijos klausimams pirmininku Mike Gallagher, ginkluotųjų pajėgų komiteto nariu Ronny Jackson, buvusiu JAV gynybos sekretoriumi Mark Esper, buvusiu JAV Sausumos pajegų sekretoriumi Ryan McCarthy, įmonės „Lockheed Martin“ viceprezidente Kathryn Wheelbarger, „Palantir“ įkūrėju ir vadovu Alex Karp bei kitais įtakingais JAV pareigūnais ir žurnalistais. R. Reagano vardo nacionalinis gynybos forumas yra vienas iš svarbiausių JAV saugumo ir gynybos bendruomenės metinių renginių, kuriame dalyvauja aukščiausio rango JAV administracijos atstovai, kongreso nariai, kariuomenės lyderiai, įtakingų žiniasklaidos priemonių atstovai ir vos keli kviestiniai svečiai iš užsienio, tarp kurių ir Lietuva.

KAM info.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: