Į tradiciniu jau tapusį Lietuvos pradinukams skirtą projektą „Olimpinis mėnuo“ aktyviai įsitraukė Lietuvos olimpiečiai. Visą spalį su fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, bendradarbiavimo bei emocinės sveikatos temomis supažindinami vaikai turėjo galimybę pabendrauti su olimpiečiu kanojų irkluotoju Henriku Žustautu, olimpiete lengvaatlete Diana Zagainova bei olimpiete penkiakovininke Ieva Serapinaite.

Nuotolinių susitikimų metu sportininkai pasidalijo savo sportinio kelio įdomybėmis, papasakojo, kaip atrodo jų mityba, kokią reikšmę jų gyvenime turi komandinis darbas ir atskleidė, kad ir jiems tenka susidurti su sunkiomis emocijomis.

„Žinoma, mes, sportininkai, irgi būname liūdni, kartais būname pikti, visko pasitaiko. Svarbiausia ir mums, ir jums, vaikai, yra suprasti, kad pralaimėjimas yra savotiška pergalė ir motyvacija stengtis dar labiau. Šiame kelyje labai padeda ir aplink esanti komanda – treneriai, medikai, masažistai, artimiausi draugai, šeima. Jiems esu labai dėkinga, jie man padeda tvarkytis ir su sunkiomis emocijomis, ir skatina niekada nepasiduoti“, – sakė D. Zagainova, kuri praėjusią savaitę kvietė projekto dalyvius kartu pasimankštinti.

Susitikimų metu dalyviams buvo suteikta galimybė užduoti jiems rūpimus klausimus. Olimpiečiams teko pasukti galvą, kiek medalių yra iškovoję, ką labiausiai mėgsta valgyti, kokia yra jų mėgstamiausia knyga, ar turi kokių nors baimių ir kitus smalsiausių vaikų klausimus.

„Mano sporto šakoje, šiuolaikinėje penkiakovėje, tu turi būti bebaimis. Kai kurie, pavyzdžiui, bijo nukristi nuo žirgo, todėl reikia mokėti su tuo tvarkytis. Mano atveju, aš tų baimių neturiu, vaikystėje niekada nebijojau nei tamsos, nei vorų, gal mano drąsa ir lėmė sėkmę tapti šiuolaikinės penkiakovės atstove. Bet baimes yra nesudėtinga įveikti, jei tik išdrįsite su jomis susidurti ir norėsite jas įveikti“, – dalijosi I. Serapinaitė.

Praėjusią, fizinio aktyvumo temai skirtą savaitę vaikus kartu mankštintis pakvietęs H. Žustautas pradinukų paklaustas pasidalijo ir skaudžiausio karjeros pralaimėjimo istorija bei kvietė vaikus niekada nepasiduoti.

„Mano pats skaudžiausias pralaimėjimas buvo, kai Europos čempionate irkluodamas vienvietę kanoją užėmiau antrąją vietą. Visi aplink tuo metu galvojo, kad sidabro medalis yra labai aukštas pasiekimas, sveikino mane, bet tuo metu man tai sukėlė didelį nusivylimą. Atsigauti užtruko, bet aš nepasidaviau, pasiduoti tiesiog negalima, reikia pasimokyti ir eiti toliau. Šiuo metu mano pagrindinis tikslas yra Paryžiaus olimpinės žaidynės, kuriose noriu startuoti dvivietėje kanojoje“, – istorija įkvėpė H. Žustautas.

Į projektą taip pat įsitraukė ir pradinukus kartu mankštintis kvietė olimpietis slidininkas Mantas Strolia, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narė Laura Juškaitė bei boksininkas Tadas Tamašauskas. Kitą savaitę projekto dalyvių lauks dar trys nuotoliniai susitikimai su Lietuvos sportininkais.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: