2024 m. liepos 4 d. naktį bei 5 d. rytą į VUL Santaros klinikų Vaikų priėmimo-skubios pagalbos skyrių kreipėsi 17 pacientų, dalyvaujančių Dainų šventėje, ir besiskundžiančių pilvo skausmais, viduriavimu, vėmimu. Iš jų iki 10:00 val. ryto į ligoninę hospitalizuoti 9 pacientai, rašom Santaros klinikų pranešime spaudai.

Kai kurie dar apžiūrimi medikų, jiems atliekami tyrimai. Turimais duomenimis, besikreipusieji yra ne iš vienos Vilniaus miesto vietos – tai skirtingų kolektyvų atstovai. Pacientų būklė nėra sunki ar grėsminga gyvybei. Suaugusiųjų Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje nepastebima stipriai padidėjusio pacientų srauto iš šventės.

Santaros klinikos atkreipia dėmesį, kad ši situacija smarkiai nesiskiria nuo kitų didelio masto renginių, kurių metu pasitaiko paviduriuojančių, užsigavusių.

VUL Santaros klinikos glaudžiai bendradarbiauja su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, atidžiai stebi situaciją ir yra pasirengusios galimam didesniam pacientui skaičiui šiomis dienomis.

Primename, kad Dainų šventėje dalyvauja apie 400 šokėjų ir dainininkų iš Jonavos. Duomenų apie mūsų krašto atlikėjus nėra pateikta. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: