,,Gal galite paaukoti kelis centus?", - ko gero, ne vienam jonaviečiui girdėta frazė. Ne vienam pristatinėti nereikia ir Jonavoje elgetaujančio vaikino, dažniausiai pinigų prašančio prie skirtingų parduotuvių. Tačiau neseniai socialiniame tinkle ,,Facebook" buvo pasirodęs įrašas, kuriame teirautasi apie šį asmenį -  prašymo paaukoti sulaukusi moteris klausė, ar jam tikrai reikia pagalbos?

Įrašas nepraslydo ir pro jonavietės Rimos akis. Į redakciją paskambinusi moteris nupasakojo savo susitikimo su vaikinu akimirkas. Jonavietė tikisi, kad jos leis skaitytojams pasidaryti išvadas apie pagalbos poreikį minėtam asmeniui.

Pasakė, kad reikia gero telefono

,,Kai sėdėjau automobilyje prie parduotuvės, prie manęs priėjo vaikinas ir paprašė pinigų.  Man tikrai pagailo jo... Jau norėjau paaukoti kelis eurus, bet pradėjau kalbinti jį, klausti, kas jam nutiko. 

Iš pradžių vaikinas daug nepasakojo apie save. Paskui pradėjo aiškinti, kad jis niekam nepatinka, neturi draugų, nes neturi gero telefono.

Paklausiau jo, ar jam nereikia kokių tarnybų pagalbos? Jis atsakė, kad jam reikėtų būtent gero telefono. Tada aš suklusau... Pradėjau aiškinti, kad galiu padėti jam susirasti darbą. Jis atsakė, kad neturi su kuo nuvažiuoti į jį. Nors man tai skambėjo kaip atsikalbinėjimas, pasiūliau jam nupirkti dviratį.

Žinot kokio klausimo sulaukiau?  Jis paklausė, kokį dviratį jis gautų ir pasakė, kad norėtų gero, įvardydamas konkretų modelį.

Pasakiau, kad važiuoti į darbą užteks ir paprasto, tačiau tuomet jis patikino, kad jam nereik dviračio.

Klausiau jo, ar jis nemano, kad turėdamas darbą, susiras ir daugiau draugų, gal net merginą. Tačiau tada jis jau nelabai klausėsi manęs... Na ir kai suprato, kad pokalbis linksta ne jam malonia linkme, jis dar kartą paprašė, kaip jis ten sako, kelių centų. 

Aš jų, žinoma, nedaviau. Bet ši istorija tikrai šokiravo mane", - pasakojo skaitytoja. 

Nutarė paviešinti

Rima tikina, kad susidūrimas su vaikinu taip ir liktų tik jos atmintyje, jei ji nebūtų susimąsčiusi, jog jaunuolis naudojasi patiklių žmonių gerumu.

,,Mačiau diskusiją ,,Facebook". Nors dauguma rašė puikiai žinantys jo istoriją, atsirado ir tokių kurie pirmą kartą girdėjo apie jį.  

Taip, mes kiekvienas renkamės, kam aukoti, bet žmonės turi žinoti, jog ne visi pagalbos prašantys asmenys nori realios pagalbos. Kai kurie iš jų net nesvarsto galimybės užsidirbti", - kalbėjo Rima.

Taisyklės nedraudžia

Tiesa, pagal šiuo metu galiojančias taisykles, Jonavoje elgetauti niekas nedraudžia.

Taigi tik Jūs patys sprendžiate, kur dėti kablelį šiame sakinyje - ,,Aukoti negalima išvyti".

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: