Gegužės 4-ąją kviečiame į Šv. Florijono, ugniagesių globėjo, šventę Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Išgirsite Kovos varpų kariliono koncertą, pamatysite ugniagesių priesaikos bei apdovanojimų teikimo ceremoniją, susipažinsite su ugniagesio profesija ir paragausite ugniagesių košės. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai konsultuos gaisrinės saugos klausimais, o civilinės saugos skyriaus pareigūnai primins, kaip elgtis iškilus ekstremaliai situacijai. Kviečiame!
Renginio programa:
10.00 val. šv. Mišios Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje).
11.20 val. rikiuotės žygiavimas su Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestru į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį.
11.30 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus Kovos varpų kariliono koncertas.
12.00 val. minėjimas Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje (ugniagesių priesaikos ceremonija, apdovanojimų teikimo ceremonija, trys istorinio XVIII a. pabūklo šūviai).
12.50 val. ugniagesių košė ir ugniagesių pristatymas
12.50 val. ugniagesių techniką pristatys ugniagesiai gelbėtojai. Su ugniagesio profesija supažindins ir informaciją norintiesiems tapti ugniagesiais gelbėtojais suteiks Ugniagesių gelbėtojų mokyklos atstovai. Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai konsultuos visais gaisrinės saugos klausimais. Civilinės saugos skyriaus pareigūnai primins, ką būtina turėti ir kaip elgtis, kad, iškilus ekstremaliai situacijai, išgyventume niekam nepadedant 72 valandas.
15.30 val. renginio pabaiga.
Daugiau apie Šv. Florijono dieną:
Manoma, kad Florijonas buvo Romos imperijos kariuomenės raštininkas, kuris sužinojęs, kad iš jo gimtojo miestelio ketinama į vergiją paimti kelias dešimtis vaikų, apie tai pranešė jų tėvams. Viduramžiais Florijonas buvo paskelbtas šventuoju, žmonių gelbėtoju nuo stichinių nelaimių ir gaisrų. Tuo nuo seno tikima ir Lietuvoje.
Lietuvoje 1921 m. suformuota Kauno karo gaisrininkų komanda, kurią sudarė 33 žmonės. 1939 m. komandą sudarė 65 samdyti ugniagesiai, komandos viršininkas ir jo padėjėjas – brandmeisteris. Šv. Florijono diena Lietuvoje buvo minima iki Antrojo pasaulinio karo, o atkūrus Nepriklausomybę, ji vėl tapo ugniagesių gelbėtojų profesine švente.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyrius