Jonavos Slėnio tunto skautai aktyviai dalyvauja Jonavos miesto renginiuose bei nepraleidžia nei vienos Lietuvos skautų sąjungos stovyklos. Nepaisant to, patys savo stovyklos dar nebuvo organizavę, tad Liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis, Upninkų seniūnijos miške, Šventosios upės slėnyje, vyko ypatingas įvykis –  pirmoji Jonavos Slėnio tunto stovykla „Slėnis Žalias‘21“. Stovyklos dalyvių laukė kelis mėnesius kruopščiai ruošta programa: orientacinis žaidimas, gamtos pažinimo žygis, lankų ir miško papuošalų dirbtuvės, protmūšis, dvasinė diskusija ir mistiški vakaro laužai. 


Jau ankstų penktadienio rytą pradėjo kilti palapinių miestelis, skautai įsirenginėjo stovyklavietę, tvarkė ir puošė jos aplinką. Stovyklos pradžia buvo iškilmingai paskelbta atidarymo rikiuotėje, kurioje trispalvei ir Jonavos Slėnio tunto vėliavai kylant buvo giedamas Lietuvos Respublikos himnas. Po pietų vyko orientacinis žaidimas, skautai ieškojo stovyklavietėje paslėptų detalių, iš kurių sukonstravo ėriukų modelius. Pradėjus temti, persirengėlis žynys pakvietė visus susiburti prie laužo ir paaukoti Dievams surinktus ėriukus. Įmetus auką į ugnį, skautus aplankė Dievai: Perkūnas, Velnias ir Žemyna. Jie kvietė visus šokti ir dainuoti, o tarp dainų stovyklautojams pasakojo mistiškas istorijas ir legendas.


Antrąją dieną, po rytinės mankštos, skautai išsiruošė į gamtos pažinimo žygį. Jo metu tyrinėjo apylinkes, išklausė pasakojimų ir dalinosi žiniomis apie mus supančius augalus, jų savybes ir panaudojimą. Atsigaivinę Šventosios upėje, stovyklautojai dirbtuvėse mokėsi kurti miško papuošalus ir pasigaminti šaudymo lankus. Po rankdarbių užsiėmimo, visi buvo kviečiami pamiklinti smegenis skautiškame protmūšyje. Dėl nugalėtojų vardo varžėsi keturios komandos, kurių nariai atsakinėjo į suktus klausimus, pasitikrino turimus skautiškus įgūdžius ir stengėsi atspėti dainas pagal gitaros melodiją. Laimėtojų komanda buvo apdovanota prie vakaro laužo, prie kurio skambėjo ir jau tradicinėmis tapusios, ir dar stovyklose negirdėtos dainos. 


Paskutinės dienos popietę vyresnieji diskutavo apie dvasingumą ir religingumą skauto gyvenime, o jaunesnieji mokėsi įkurti laužą, pasirinkti tam tinkamiausias medžiagas. Dvasinės diskusijos pabaigoje vyko pirmoji laužavietės pelenų ceremonija, kuri taps nauja stovyklų ir žygių tradicija. Uždarymo rikiuotėje skambėjo pagyrimo žodžiai virtuvės šefams, kurie patiekalų skoniu ir įvairove nustebindavo ir pačius išrankiausius. Visi nuoširdžiai dėkojo ir stovyklos viršininkei Monikai Pociūtei, ir komendantei Emilijai Šeštokaitei, kurios, subūrusios pagalbininkų komandą, pradėjo gražią Jonavos Slėnio tunto tradiciją. Organizuojant stovyklą bendradarbiavo Jonavos rajono savivaldybė, o rūpintis renginio vieta mielai padėjo Upninkų seniūnija.

 
Stovyklos metu skautų gretas papildė ir kaklaraiščius gavo 6 nauji skautai, nuo 11 iki 44 metų amžiaus. Norinčių tapti vienais iš jų, Jonavos Slėnio tuntas laukia rugsėjo mėnesį prasidedančiame savaitinių sueigų sezone! Daugiau stovyklos akimirkų ir skautų veiklos galima rasti facebook puslapyje „Jonavos Slėnio tuntas“.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: