Spalio 25-ąją Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30-mečio ir Europos teisės dienos proga šalies teismuose jau septintą kartą organizuojama nemokamų teisinių konsultacijų diena „Jūs klausiate – mes atsakome“.

Ką daryti, jei noriu parduoti nekilnojamąjį turtą? Kam priklauso palikimas? Kiek pinigų privalau skirti vaiko išlaikymui? Dažnam teisinė informacija atrodo paini, o problemos sprendimas reikalauja daugiau laiko ir išlaidų, nei norėtume. Tad spalio 25 d. turintys klausimų dėl paveldėjimo, šeimos ar kitų teisinių santykių Lietuvos teismuose galės pasikonsultuoti su teisėjų padėjėjais ir tą dieną savanoriškai konsultuojančiais advokatais.

Pasak šį renginį inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos direktorės Natalijos Kaminskienės, kas dieną į teismus kreipiasi ne vienas šimtas žmonių, kuriems aktualūs skyrybų įteisinimo, nekilnojamojo turto paveldėjimo, paskolų grąžinimo klausimai. „Į teismus dažnai ateina socialiai pažeidžiami žmonės, pavyzdžiui, vienišos mamos, siekiančios prisiteisti išlaikymą nepilnamečiams vaikams, vyresnio amžiaus piliečiai, klausiantys, kaip sutvarkyti paveldėjimo dokumentus. Dauguma teikia prioritetą pokalbiui su teisininku akis į akį, nes sprendžiamas klausimas būna ypač jautrus, asmeninis, reikalaujantis pasitikėjimo specialistu“, – akcentuoja N. Kaminskienė.

Nors teismai nėra teisines konsultacijas teikianti institucija, tačiau teismų darbuotojai nuolat deda pastangas, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kaip greičiau ir pigiau išspręsti teisinį ginčą. Spalio 25 d. gauti atsakymus į rūpimus teisinius klausimus bus paprasta – gyventojams pakaks ateiti be išankstinės registracijos, nuo 10 iki 15 val. konsultacijos bus teikiamos gyvos eilės principu.

Susipažinti su teismais ir rūmais, kuriuose bus teikiamos konsultacijos, galite paspaudę šią nuorodą: https://www.teismai.lt/lt/naujienos/teismu-sistemos-naujienos/kvieciame-i-nemokamas-teisines-konsultacijas-teismuose/10431.

Nacionalinės teismų administracijos inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: