Kovo 26-ąją Kauno apygardos teisme atversta baudžiamoji byla, kurioje dėl piktnaudžiavimo, dokumentų suklastojimo ir turto pasisavinimo pareikšti kaltinimai Mindaugui Sinkevičiui.

Mindaugas Sinkevičius kaltinamas tuo, kad būdamas valstybės tarnautoju, eidamas Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas laikotarpiu nuo 2019 m. gegužės mėnesio iki 2023 m. kovo mėnesio piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdamas išvengti asmeninių lėšų panaudojimo įsigyjant asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei apmokant sutuoktinės naudojamo mobilaus ryšio telefono išlaidas, turėdamas tikslą pasisavinti jam patikėtą svetimą turtą – Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario veiklai avansu skirtas lėšas, laikotarpiu nuo 2019 m. gegužės mėnesio iki 2023 m. kovo mėnesio sąmoningai suklastojo tikrus dokumentus – 16 vnt.  „Tarybos nario Mindaugo Sinkevičiaus išmokų avanso apyskaitų“ juose įtvirtindamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie dalį patirtų padidintų išlaidų, nesusijusių su tarybos nario veikla ryšių paslaugoms, į kurias įtraukė mėnesinį mokestį už  AB „Telia  Lietuva“  suteiktas ryšių paslaugas, susijusias su sutuoktinės realiai naudoto abonentinio numerio išlaidas,  mėnesinį mokestį už  „Telia Play“ internetinės televizijos išlaidas ir  mėnesinį mokestį už savo asmeninėms reikmėms įsigytos įrangos – televizorių Samsung išlaidas, ir minėtus dokumentus pateikė Jonavos rajono administracijai, siekdamas pagrįsti avansu gautą išmoką, skirtą išlaidoms, susijusioms su  tarybos nario veikla, kurios negalėjo būti atlyginamos.

Jis kaltinamas, kad tokiu būdu piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, suteikiančia  teisę gauti avansu minėtas išmokas, ir pasisavino jam patikėtą svetimą turtą, tuo padarė didelę neturtinę žalą Jonavos rajono savivaldybės administracijai, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija, sumenkintas jos autoritetas visuomenėje, sumenkintas pasitikėjimas juo, kaip valstybės politiku. Be to, jis kaltinamas ir tuo, kad padarė 1487,62 Eur turtinę žalą Jonavos rajono savivaldybės administracijai.

Posėdyje prokuroras pagarsino kaltinamąjį aktą. Kaltinamasis kaltu neprisipažino, nurodė, kad parodymus duos susipažinęs su šiandien posėdyje prie bylos prijungta medžiaga.

Teismas paskelbė pertrauką iki 2024 m. balandžio 12 d. 9 val. Dar vienas posėdis numatytas gegužės 2 d. 9 val.

Kauno apygardos teismo inf. 

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: