Balandžio 10 ir 23 dienomis jau rašėme apie Ruklos seniūnijos administracijos pastate įrengtas galimai slaptas vaizdo kameras, kurios buvo sumontuotos judesio davikliuose. Taipogi skelbėme, kad į įvykių sūkurį įsuktas buvęs miestelio seniūnas, dabar Tarybos nario pareigas einantis, advokato padėjėjas Gintas Jasiulionis, žadėjo pateikti savo pasakojimą, kurio mes nesulaukėme laiku. Tačiau vakar, balandžio 23 d. mūsų pašto dėžutę (kaip ir interneto platybes) pasiekė politiko laiškas. Kaip ir žadėjome, G. Jasiulionio pasakojimo netrumpiname, neiškraipome žodžių, neištriname nei vieno sakinio ar kablelio, tik truputį papildome keliomis detalėmis.

Gintas Jasiulionis: viskas apie tariamai “slaptas kameras”

Kaip žinia, esu vienas iš socialdemokratams nepalankiausių Savivaldybės tarybos opozicijoje dirbančių tarybos narių. Keliu daug jiems nemalonių klausimų ir kitaip tariant, neleidžiu “ramiai” sukti jiems reikalingų darbelių. Nebuvau paklusnus ir nuolankus jų tarnas ir eidamas seniūno pareigas, nepaklusdavau neteisėtiems reikalavimams, nuolat reikalavau, kad valdžia rūpintųsi ne tik Jonavos miestu, bet ir Rukla. To pasekmė – ištisi 20 metų bandymo mane “patraukti” iš pareigų, iš kurių - 10 praleista teismuose, bylinėjantis su savivaldybe už bandymus neteisėtai skirti man nuobaudas. To neviešinau, bet dabar galiu pasakyti, kad visus teismus laimėjau. Tuo metu kai kurie užsakymo “sunaikinti Jasiulionį” vykdytojai patys netekdavo darbo, nes “sunaikinti” nesugebėjo. Nesugebėjo, nes begalinių auditų ir kontrolių metu, nebūdavo nustatyti jokie pažeidimai. Kai nepasiteisindavo šis būdas, pasipildavo šmeižto lavina. Taigi, prie įvairaus pobūdžio atakų, galima sakyti kaip ir pripratau.

Šiandien, 12-ojo tarybos posėdžio metu, socialdemokratų frakcija „Vieningi socialdemokratai“ padarė pranešimą “dėl mano veiksmų”, eilinį kartą norėdami pakenkti mano, kaip politiko reputacijai ir mane nutildyti. Bet aš netylėsiu, viską paaiškinsiu išsamiai, todėl tikėtina, kad tekstas bus ilgas, bet nepatingėkite ir perskaitykite iki galo.

Taigi, analogiškas socialdemokratų scenarijus mano atžvilgiu kartojasi jau antrą kartą per metus. Bandydami “surasti nusikaltimą”, kurį neva aš padariau, apie tai praneša “Kauno dienai”, tuomet “Kauno dienoj” perskaito, daro viešą pranešimą ir kreipiasi į įvairiausias institucijas. Pirmą kartą tai įvyko kai vyko pirmieji Ruklos seniūno rinkimai. Tuo metu, kai sulaukiau skambučio iš “Kauno dienos” pagalvojau, kad labai keista, kad kauniečiams aktualu kas vyksta kitos savivaldybės vienoje iš seniūnijų. Tačiau socialdemokratų bandymas mane apjuodinti, net perduodant savo “pasvajojimus” tirti į STT, subliuško lyg muilo burbulas, nes buvo paremtas pletkais, kuriuos patys ir sugalvojo“, - rašo G. Jasiulionis.

Norime atkreipti dėmesį į tai, kad politiko teiginys „Pirmą kartą tai įvyko kai vyko pirmieji Ruklos seniūno rinkimai“ – yra klaidingas. Keista tai girdėti iš advokato padėjėjo Ginto Jasiulionio, kuris turėtų žinoti, kad seniūnas paskiriamas ne rinkimų būdu. Vadovaujantis Lietuvos respublikos vietos savivaldos ir Valstybės tarnybos įstatymu, į seniūno pareigas priimama tik KONKURSO būdu.

„Prieš keletą dienų vėl sulaukiau skambučio iš “Kauno dienos”, kai Rukloje pradėjusi dirbti nauja seniūnė, keisdama seniūnijos apsaugos sistemą rado, pasak jos “slaptas kameras” ir nežinau ar tyčia, siekdama skandalo, ar iš nesiorientavimo aplinkoje, iškvietė policiją ir pranešė vietos žiniasklaidos priemonėms“, - toliau rašo politikas.

Ir su šiuo teiginiu, kad naujoji seniūnė pranešė vietos žiniasklaidos priemonėms, nenorėtume sutikti. Nei viename straipsnyje nerašėme, kas ir kokiu būdu mums pateikė informaciją apie galimai slaptas kameras, tad kodėl G.Jasiulionio laiške daroma tokia prielaida? Ir be to, visuomenės informavimo įstatymas skelbia, kad žurnalistai turi teisę neatskleisti savo informacijos šaltinių tapatybės. Įpareigoti atskleisti informacijos šaltinį gali tik teismas motyvuotu sprendimu.

„Tačiau šia istorija, netikėtai ir vėl susidomėjo “Kauno diena”. Atidžiau panagrinėjus šią kauniečių žiniasklaidos priemonę, akivaizdu, kas galimai yra visų užsakymų užsakovas. Tikėtina, kad tai žmogus, kurį tas pats portalas sistemingai reklamuoja – mūsų meras Mindaugas Sinkevičius. Neturiu nieko prieš “Kauno dieną”, todėl tiek pirmą, tiek ir antrą kartą sutikau atsakyti į jų klausimus ir pakomentuoti situaciją. Šioje, su vaizdo stebėjimu susijusioje istorijoje, nors mano išsakytas mintis žurnalistė perteikė kiek pašvelnindama, nuo tiesos nenukrypo.

Labai aiškiai ir atsakingai pasakiau tiek “Kauno dienai”, tiek policijai apie šį spektaklį. Sumontuoti davikliai su vaizdo kameromis yra gamyklinės komplektacijos, oficialūs ir teisėti, legaliai įsigyti ir sumontuoti seniūnijoje saugumo tikslais ir buvo naudojami nepažeidžiant tuo metu galiojusio duomenų apsaugos teisinio reglamentavimo. Sprendimas, įrengti vaizdo sistemą, su kolektyvu buvo priimtas po to, kai pradėjo kartotis gyventojų išpuoliai prieš darbuotojus. Visada būdamas seniūnu deklaravau, kad mano prioritetas gyventojų saugumas. O Rukloje panaikinus Policijos nuovadą, žaibiškai didėjo nusikalstamumas. Situacija buvo labai įtempta ir sunki, o ją reikėjo kažkaip suvaldyti. Šia tema daug diskutuodavome tiek su tuometine savivaldybės valdžia, tiek su policija. Šiuo klausimu ne kartą lankiausi ir pas vidaus reikalų ministrą. Įrengtas vaizdo stebėjimas pasiteisino, nes pavyko ne tik išaiškinti ne vieną incidentą, bet ir užkirsti kelią jų atsiradimui. Šiomis “slaptomis kameromis” dar 2009 m. buvo užfiksuotas nusikaltimas, kai buvo sušaudyta prie įėjimo į seniūniją buvusi kamera. Visa su tuo įvykiu susijusi medžiaga buvo perduota teismui ir tik šios kameros dėka “šaulys” buvo atpažintas ir nubaustas.

Kiekvienas su vaizdo sistema dirbantis specialistas pasakys, kad technologijos keičiasi, įranga sensta, praranda savo funkcionalumą. Tas atsitiko ir su šiomis kameromis. Tada, gal prieš 4 ar 5 metus, ši visa sistema buvo atjungta. Judesio davikliai liko senose vietose, tik jie jau nebeatliko tos papildomos, vaizdo stebėjimo funkcijos“, - savo įsitikinimus dėsto G. Jasiulionis.

Kaip anksčiau „Kauno dienai“ teigė buvęs Ruklos miestelio seniūnas Gintas Jasiulionis, vaizdo sistema buvo įrengta gal prieš 15–20 metų (apie 2005 - uosius ar 2000 –uosius metus). Jonavos žinioms atsiųstame laiške G.Jasiulionis rašo, kad sistema atjungta gal prieš 4 ar 5 metus (apie 2015 – uosius metus). Mes į pagalbą pasitelkėme su šia istorija nesusijusį vaizdo sistemų specialistą bei paprašėme smulkiau papasakoti apie įrenginius užfiksuotus nuotraukose. 

Pasirodo, kad Rukloje sumontuoti judesio davikliai su vaizdo ir garso sistema legaliai Lietuvoje pradėti eksploatuoti tik 2015 metais. (Nuotraukų galerijoje rasite tai patvirtinantį sertifikatą). Įdomi situacija – sistema įrengta prieš 15 metų, atjungta prieš 5 metus, tai kas gaunasi? Ar kalba vyksta apie visai kitą vaizdo sistemą, ar atsiranda naujos spragos, ar labai keistai judesio davikliai atjungti prieš pat jų legalios eksploatacijos pradžią Lietuvoje? Kur dokumentai parodantys, kas juos įrengė? Ir apskritai, ar prieš 15 – 20 metų buvo gaminami judesio davikliai su įrengta vaizdo ir garso sistema? 

Vaizdo sistemų specialistas teigė, kad nuotraukose esantys detektoriai įrengti ne anksčiau, nei sertifikuoti. 2015 metais judesio detektoriai buvo gaminami su vaizdo kamerytėmis, bet ypatingo susidomėjimo nesulaukė, nes vaizdas matomas gana blankiai, o kad jį matyti, reikėjo jungti prie papildomo monitoriaus arba prie vaizdo įrašymo įrenginio (taip pat buvo parduodamas legaliai ir sertifikuotas, vadinasi, turėtų būti tai įrodantys dokumentai). 

„Jei naujoji seniūnė, nesuprasdama ką daro, būtų paskambinusi ir paklaususi, būčiau jai tai paaiškinęs. Mano telefonas neslaptas, paskelbtas viešai ir ji puikiausiai galėjo tai padaryti. Šiandien būtų nereikėję E. Sabučiui vargti ir rengti pranešimo apie “vėją”“, - tęsia pasakojimą buvęs seniūnas.

Naujoji Ruklos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė praneša, kad kovo 31 d. ji raštu kreipėsi į Gintą Jasiulionį su prašymu pateikti visą informaciją ir dokumentus apie buvusią signalizaciją. Jis nieko iki šiol nepateikė ir apie situaciją meluoja. Taipogi V. A. Karoblienė tuo pačiu klausimu kreipėsi ir į seniūnijos specialistę Dovilę Survilaitę, kuri čia darbuojasi 13 metų. Anot seniūnės, D.Survilaitė informacijos nepateikė sakydama, kad „ji nieko nežinanti“. Ar nekeistas darbuotojo požiūris į savo pareigas - dirbi 13 metų ir nieko nežinai?

„Taip pat norėčiau pabrėžti, kad apie neveikiančią apsaugos sistemą žino ir dabartinis administracijos vadovas Valdas Majauskas, kuris dar 2019 m. sausio 4 d. portalui “Jonavos žinios” duodamas interviu apie vaizdo stebėjimą Rukloje pasakė, kad analoginės kameros neveikia. Vadinasi, šiuo metu teigdamas, kad apie šią sistemą nieko nežino, administracijos vadovas meluoja“, - pasakoja G. Jasiulionis.

Norime akcentuoti, kad mes patikrinome jonavoszinios.lt 2019 metų sausio 4 dienos publikuotus straipsnius. Tą dieną straipsnių nei apie vaizdo kameras, nei apie Ruklos seniūniją, nei interviu su Valdu Majausku nepublikavome.

„Dėka Ruklos miestelyje, mano vadovavimo laikotarpiu, įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų, buvo išaiškinta daug nusikaltimų, jos puikiai atliko prevencinį darbą. Šios kameros buvo didelė pagalba policijai, užtikrinant mūsų saugumą. Tą, manau, paliudytų ne vienas pareigūnas. Deja, jau metai laiko, kaip dabartinė valdžia šią sistemą sugriovė, o įranga, į kurią buvo investuota nemažai pinigų, sensta ir neatlieka savo darbo. Visas pasaulis šiais technologijų laikais naudojasi vaizdo stebėjimo sistemų galimybėmis užkardant nusikalstamą veiką, neperseniausiai vaizdo stebėjimo kameromis apsistatė ir tas pats Kaunas. Manau, kad jei tu nenusižengi įstatymams, tau nėra ko bijoti vaizdo kamerų. Ir Jonavos valdančiųjų ištisi panikos priepuoliai dėl Ruklos kamerų man yra nesuvokiami. Manau, kad šį procesą jie yra pasirinkę kaip mano teikiamo prioriteto, siekiančio užtikrinti gyventojų saugumą, neigimą.

Dėl tokio socialdemokratų požiūrio belieka tik apgailestauti. Manau, kad jiems nerūpi gyventojų saugumas“, - savo pasakojimą užbaigia buvęs Ruklos seniūnas, šiuo metu esantis Tarybos narys, advokato padėjėjas Gintas Jasiulionis.   

Balandžio 14 d. policija gavo Ruklos seniūnės raštą dėl galimai slaptų vaizdo stebėjimo kamerų. Šiuo metu vyksta tyrimas, kurio pabaigos ir priimtų sprendimų laukiame su nekantrumu.

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Taip pat skaitykite: