Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Tėvo dienos proga ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus tėvystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį apdovanojo devynis tėvus ir globėjus.

„Tėvystė – viena svarbiausių žmogaus gyvenime užduočių – ryškiausiai šviečia tuomet, kai yra priimama su didele atsakomybe ir meile vaikui. Kaip neatšaukiamas žmogaus ryšio su žmogumi liudijimas ji geba pasiekti kiekvieną širdį“, – kreipdamasis į apdovanojimų ceremoniją susirinkusius tėčius sakė šalies vadovas.

Prezidentas pažymėjo, kad ne vieno iš susirinkusių tėvų gyvenimo istorijos paženklintos ir skaudžiomis patirtimis, tačiau jos neužgesino jų vidinės šviesos. „Šiandien ji dar ryškiau šviečia Jūsų atžalų darbuose ir pasiekimuose, Jūsų įkvėptose veiklose, rūpestyje iš kartos į kartą perduoti tai, kas niekada nesibaigia, – besąlygišką tėvo meilę. Ne vienam iš Jūsų tėvystė taip pat suteikia energijos visuomeninei, savanoriškai veiklai, pagalbai artimui ar bendruomenei“, – sakė valstybės vadovas.

Apdovanotiems tėvams Prezidentas padėkojo už kantrybę, rūpestį ir atsakomybę einant sudėtingu ir be galo reikšmingu tėvystės keliu. Šalies vadovas palinkėjo, kad apdovanotųjų gyvenimo pavyzdys dar ilgai būtų įkvėpimo šaltiniu ir kitiems Lietuvos vyrams, o juos pačius kasdien apgaubtų vaikų meilė, pagarba ir dėkingumas.

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, cituodama Vitalijos Morkūnienės knygą „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė esimui“, teigė, kad tėvas yra dvasinės tvirtybes šaltinis ir šviesulys. „Šiandien dėkojame tėvams, kuriems pavyko visuomenei padovanoti vertybes, o savo vaikams – meilę ir ąžuolo tvirtybę. Brangūs tėvai, linkiu Jums gražaus tolesnio gyvenimo kelio ir prasmingų dienų šviesos“, – apdovanojimų ceremonijoje sakė pirmoji šalies ponia.

Prezidento iniciatyva prieš trejus metus buvo priimtos Valstybės apdovanojimų įstatymo pataisos, kurios leidžia valstybei išreikšti padėką ir pagarbą už nuopelnus auginant ir ugdant vaikus ne tik mamoms, bet ir tėčiams.


Prezidentas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo Arvidą Abarių, kartu su žmona Jolanta Dalia užauginusį keturis pilietiškus ir savo srityse sėkmingus vaikus. A. Abarius yra ilgametis tautinių šokių kolektyvų narys, savo aistra šokiams paskatino vaikus taip pat užsiimti šia veikla.

Šalies vadovas apdovanojo Kęstutį Krasauską, kartu su žmona iki pilnametystės užauginusį keturias dukras ir auginantį nepilnamečius vaikus Augustę ir Saulių. Sekdami tėčio pavyzdžiu, visi vaikai domisi ir užsiima kultūra bei menu.

Apdovanojimas įteiktas Arvydui Kuliavui, keturių vaikų tėvui, vertinamam už seniūnijų švenčių organizavimą, pažangų ūkininkavimą, darbštumą ir ūkio puoselėjimą, ilgametį profesionalų darbą audituojant savivaldybės išteklius.

Taip pat apdovanotas Juozas Lenktys, kuris su žmona Aldona šiais metais minės 54-ąsias bendro gyvenimo metines. Pora kartu užaugino penkis vaikus, juos išauklėjo dorais, savo tėvus gerbiančiais ir ligoje globojančiais piliečiais.

Prezidentas apdovanojimą įteikė Antanui Mišeikai, kuris vaikystėje likęs našlaičiu, netekęs savo tėvų augo globos namuose. A. Mišeika savo paties gyvenimu keturiems savo vaikams rodė pavyzdį, kaip pasitikint savo jėgomis ir protu reikia kurti gyvenimą.

Apdovanotasis Henrichas Pečuro yra keturių vaikų tėtis, jo šeima Ropėnų kaimo bendruomenėje vertinama už darbštumą, rūpestingumą ir nuoširdumą.

Apdovanojimas taip pat įteiktas Artūrui Ručinskui, įgimtą judėjimo negalią turinčiam globėjui, kuris nepaisant savo turimos negalios 2020 m. nusprendė į savo namus priimti svečiuotis vaikų globos namuose gyvenusį aštuonmetį Tajų Sidikerskį. 2021 m. berniukui buvo nustatyta nuolatinė globa A. Ručinsko šeimoje. Globėjas rūpinasi berniuku vienas.

Medaliu „Už nuopelnus Lietuvai“ apdovanotas Valentinas Šatkauskas, kuris kartu su žmona Violeta užaugino dvylika vaikų, juos tinkamai auklėjo, prižiūrėjo. Šiuo metu Šatkauskai turi aštuoniolika vaikaičių ir vieną provaikaitį.

Apdovanotasis Alfredas Tijūnaitis kartu su žmona Aušra užaugino dvi dukras, o nuo 2018 m. ėmėsi globoti vaikus. Per visą šį laikotarpį šeima globojo daugiau nei dvidešimt vaikų.


Prezidento komunikacijos grupė

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: