Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba vakar pranešė, kad antradienį prognozuojamas smarkus sniegas ir pūgos. Tokias sudėtingas oro sąlygas į Lietuvą atnešė iš pietų atslinkęs ciklonas. Teigta, kad tiek sniego Lietuvoje nebuvo bene 15 metų, tačiau vakar vakare pradėjęs kristi šlapias sniegas stichinio  ar rekordinio lygio nepasiekė, nors gyventojams bei tarnyboms ir sukėlė nemažai rūpesčių.

Stichinio sniego rodiklis: kai per ≤12 val. iškrenta 20-30 mm kritulių (20-30 cm sniego). Katastrofinio sniego rodiklis: kai per ≤12 val. iškrenta >30 mm kritulių (daugiau nei 30 cm sniego). Vis tik dalis rytinių rajonų gana arti stichinio sniego rodiklio, skelbia Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.

Kaip šiandien ryte praneša Kauno priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, šiuo metu gausios ugniagesių pajėgos dirba ir vis iškviečiamos traukti iš griovių ir šalikelių automobilių, taip pat tvarkyti ant kelių nuo sniego gausos nuvirtusių medžių.

Jonavos rajone policijos pareigūnai gavę du pranešimus: Ilgabradų kaime nuo kelio į kelkraštį nuslydo automobilis, kurio vairuotojui teko kviestis techninę pagalbą, nes transporto priemonė įklimpo sniege. Kitas pranešimas gautas apie 7 val. ryto, kuomet galimai dėl gausaus sniego Stoties gatvėje įvyko eismo įvykis. Automobilių vairuotojai užpildė eismo įvykio deklaracijas. Abejuose eismo incidentuose nukentėjusiųjų išvengta.

Kelių priežiūros, Pietų regiono, Jonavos tarnybos aštuonios sniego valymo technikos slidžius kelių ruožus valo ir barsto keliuose nuo 4 val. ryto, tačiau vairuotojų prašoma atsižvelgti į kelio dangos būklę ir rinktis saugų, o ne maksimaliai leistiną greitį bei laikytis didesnio nei įprasta saugaus atstumo.  Apie sudėtingas eismo sąlygas galite pranešti tel.: 1871

Eismo.info skelbia, kad Jonavos rajone, valstybinės reikšmės keliuose eismo sąlygos labai sudėtingos. Dieną eismo sąlygas sunkins snygis, pūga ir plikledis! Būkite budrūs!

 

 

 

Portalo jonavoszinios.lt informaciją skelbti, atgaminti, atkurti, reprodukuoti ar kitaip plagijuoti kitose visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose, be raštiško ar žodinio UAB "Jonavos žinios" sutikimo draudžiama. Visos teisės saugomos.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: