Norime pasidžiaugti, kad į šias Olimpines žaidynes išvyko Jonavos kūno kultūros ir sporto centro  lengvosios atletikos ir sporto klubo „Einius“, 2004 m. įkurto Prienuose, o dabar  veiklą tęsiančio Jonavoje, trenerė  Gražina Goštautaitė. Ji –  buvusi Jonavos kūno kultūros ir sporto centro auklėtinė, 1995-aisiais baigusi Kūno kultūros akademiją  ir pradėjusi dirbti Prienuose, mokyklose ieškodama būsimų ėjimo „žvaigždučių“. Laikas parodė, kad ja ir tapo Marius Žiūkas.  

Sportininkas gimė ir augo Prienuose. Lankydamas trečią klasę, kelis mėnesius žaidė futbolą, tačiau po vasaros atostogų jau nenorėjo grįžti ant žaliosios vejos, o susidomėjo sportiniu ėjimu, kurį išbandyti pasiūlė lengvosios atletikos trenerė, praeityje buvusi ėjikė, kandidatė į sporto meistres G. Goštautaitė, su kuria sportinis kelias tęsiasi iki šių dienų.

Marius Žiūkas 2021 metais Slovakijoje įvykdė olimpinį normatyvą ir iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes, kuriose varžysis 20 kilometrų sportinio ėjimo rungtyje. Kiti Mariaus Žiūko olimpiniai pasiekimai:

2016 m. Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės 26 vieta (20 km.)

2012 m. Londono olimpinės žaidynės 40 vieta (20 km.)

2008 m. Pekino Olimpinės žaidynės 35 vieta (20 km.)


Smagu, kad trenerės G. Goštautaitės dar pernai ištarti žodžiai jog „prisirišo vienas prie kito ir nekantriai laukia, kada Marius vėl vyks į Olimpines žaidynes, į kurias ji pirmą kartą norėtų nuvažiuoti“, jau šiemet tapo realybe. Linkime sėkmės ir tikimės, kad ateityje Olimpinėse žaidynėse išvysime ne tik jonavietę trenerę, bet ir sportininkus.

JKKSC informacija

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite: